Szukasz sposobu na zbyt nasłonecznione pomieszczenie? Pomyśl o refleksolach.

refleksole

Przegrzewające się pomieszczenia, szczególnie te z południową ekspozycją, to prawdziwa zmora sezonu letniego. Szybujące do góry temperatury i bezpośrednie działanie promieni słonecznych sprawiają, że przebywanie w pomieszczeniach bez odpowiednich osłon okiennych jest po prostu niekomfortowe, a czasem może nawet stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia. Najlepszym rozwiązaniem na zbytnie nasłonecznienie wewnątrz pomieszczenia jest wówczas montaż najodpowiedniejszych osłon okiennych. Najlepszy stopień zaciemnienia zapewniają osłony na zewnątrz okien, takie jak refleksole. Stanowią one najefektywniejszą metodę ochrony przed zbytnim nagrzewaniem się budynku wewnątrz. W zależności od potrzeb i możliwości montażu, systemy te mogą być montowane również na zewnątrz budynku. Dodatkowo, stanowią one oryginalne i stylowe wykończenie nowoczesnej bryły budynku.

Refleksole a inne osłony okienne

Refleksole, czy rolety screen, to bardzo znany i dość popularny sposób osłony okien i zabezpieczeniem ich przed działaniem promieni słonecznych. Dodatkowo, ich montaż jest możliwy zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, dzięki czemu bez przeszkód można je zamontować również w budynku wielorodzinnym bez konieczności otrzymania zgody Wspólnoty czy mieszkańców, jak to jest w przypadku rolet zewnętrznych. Wyróżnia je bardzo dobra trwałość i wysoka odporność na wszelkie uszkodzenia i przetarcia, a to z kolei za sprawą zastosowania innowacyjnej tkaniny PCW i tkaniny szklanej wzmocnionej dodatkową powłoką zabezpieczającą i o strukturze przypominającej siatkę. Wszelkie elementy konstrukcyjne wykonane są z bardzo wysokiej jakości aluminium, malowanym proszkowo. Sterowanie systemem odbywa się mechanicznie lub automatycznie za pomocą pilota i urządzeń mobilnych na wi-fi, w zależności od wybranej przy zakupie opcji.

Montaż refleksoli – gdzie?

Refleksole świetnie się sprawdzają wewnątrz budynku jako wewnętrzna osłona okna, znacznie blokując dostęp światła słonecznego do pomieszczenia, ale również mogą być z powodzeniem montowane po zewnętrznej stronie okien. Jest to możliwe dzięki bardzo stabilnej konstrukcji oraz niezwykle odpornych na uszkodzenia elementów konstrukcyjnych. Osłony zewnętrzne są bezpośrednio narażone na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcze czy grad. Bardzo niebezpieczny może się nawet okazać wiatr, który poruszając się w ogromną prędkością przenosi ziarenka piasku, mogące uszkodzić powierzchnię refleksoli. Osłony te są jednak na tyle odporne na tego rodzaju czynniki, że przy stosowaniu się do zaleceń producenta dotyczących użytkowania oraz czyszczenia i wszelkich serwisów, mogą być w codziennym użyciu przez długie lata.

Refleksole zdecydowanie częściej montowane są w budynkach jednorodzinnych po zewnętrznej stronie okien. Bogata gama kolorystyczna tkaniny pozwala dopasować produkt do niemal każdej elewacji budynku, dzięki czemu cały system idealnie komponuje się z jego bryłą, podkreślając jego styl i stanowiąc nowoczesne wykończenie fasady. Montaż wewnętrzny zaś najlepiej sprawdza się w przypadku dużych przeszkleń w salach konferencyjnych i wykładowych. Zapewniają wówczas komfort pracy i spotkań biznesowych, sprawiając że temperatura w pomieszczeniach jest najbardziej optymalna, a warunki tu panujące – przyjemne i korzystne dla zdrowia.

Refleksole – czy warte swojej ceny?

Ze względu na swoją konstrukcję i unikalną technologię produkcji, refleksole są bardziej wymagające w montażu niż inne przesłony okienne. Ich zakup musi wiązać się z tego względu z nieco wyższym wydatkiem niż w przypadku choćby rolet wewnętrznych. Inwestycja ta jest jednak warta swojej ceny, ponieważ nie tylko pomaga maksymalnie odciąć dostęp światła do pomieszczenia, ale też stanowi element dekoracyjny budynku. Ochrona pomieszczeń przed nasłonecznieniem i działaniem szkodliwych promieni UV jest nawet ośmiokrotnie skuteczniejsza w porównaniu z tradycyjnymi roletami wewnętrznymi. Z tego punktu widzenia, refleksole stanowią doskonałą alternatywę dla klimatyzacji, ponieważ przyczyniają się do spadku temperatury wewnątrz nawet o 10°C.