Sposoby na zaoszczędzenie na ubezpieczeniu za mieszkanie

mieszkanie

Ubezpieczenie mieszkania lub domu od włamania i kradzieży oraz od ognia i innych zdarzeń losowych cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów towarzystw ubezpieczeniowych. Przyczyną tego jest coraz bardziej rosnąca świadomość konsumentów. Nie warto marnować oszczędności całego życia zainwestowanych w nieruchomość lub jej wyposażenie w chwili nieoczekiwanego i nagłego zdarzenia, jakimi są niewątpliwie włamania czy pożary. Jednak roczna składka za opłacenie ubezpieczenia od tych ryzyk to niemały wydatek.

Są sposoby na zmniejszenia wysokości składki, jaką proponuje nam agent. Przede wszystkim należy ubezpieczyć się od tego, czego naprawdę potrzebujemy. Oznacza to, iż należy rezygnować z opcji, które są domyślnie ustawione w programach sprzedażowych, z których korzystają agenci. Całkiem zbędne będzie więc polisa od powodzi, gdy mieszkamy w bloku na szóstym piętrze. Podobnie, nie należy w tym wypadku ubezpieczać szyb od stłuczeń, ponieważ wydarzenie to wydaje się niewiele prawdopodobne. Tak samo nie ubezpieczamy od stłuczenia szyb wewnętrznych, np. drzwiowych, gdy wszelkie drzwi w domu mamy pełne. Inną metodą rokrocznego zaoszczędzenia na składce jest zamontowanie zabezpieczeń przeciwwłamaniowych.

Za posiadanie certyfikowanych drzwi antywłamaniowych czy antywłamaniowych rolet w oknach towarzystwa udzielają od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent zniżki. Nie należy także ubezpieczać wyposażenia domu na sumę równą całości posiadanego mienia, ponieważ mało prawdopodobnym wydaje się, aby w trakcie włamania złodzieje zdołali wynieść cały posiadany poprzez nas w domu sprzęt.

One thought on “Sposoby na zaoszczędzenie na ubezpieczeniu za mieszkanie

  1. Są sposoby na zmniejszenia wysokości składki, jaką proponuje nam agent. Przede wszystkim należy ubezpieczyć się od tego, czego naprawdę potrzebujemy.

Comments are closed.