Wyposażenie restauracji – na co zwrócić uwagę?

meble do restauracji

Zakup wyposażenia do restauracji stanowi nie lada wyzwanie, ponieważ pierwsze wrażenie, które wystrój wnętrza zrobi na kliencie dana restauracja jest często najważniejsze. Ciekawie urządzone, klimatyczne miejsce z dobrą kuchnią ma szanse na to, aby stać się ulubioną miejscówką dla gości. Na co warto zwrócić uwagę podczas komponowania mebli do własnej restauracji? Czego warto unikać przy małej przestrzeni i jak sprawić, by całość wyglądała dobrze? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule na temat mebli.

Spójna całość: dopasowanie mebli do stylu jest ważne

Podczas dokonywania zakupów mebli do restauracji warto zwrócić uwagę na ich styl. Ważne jest to, aby wybrane elementy wnętrza były spójne z rodzajem kuchni, jaki jest serwowany w danym miejscu oraz z ogólną charakterystyką restauracji. Przykładowo meble do restauracji serwującej wykwintne dania, w której obowiązuje rezerwacja stolików powinny być naprawdę eleganckie. W przypadku restauracji serwującej „domowe” obiady stylistyka vintage lub rustykalna będzie jak najbardziej dobrym wyborem, a gdy grupą docelową dla placówki są studenci i inni młodzi ludzie, sprawdzić się może styl minimalistyczny, nowoczesny lub industrialny.

Małe wnętrze nie musi oznaczać braku stylu

Meble do restauracji można bardzo łatwo wybrać przy dużej przestrzeni.  W przypadku ograniczonej powierzchni zadanie związane ze zbudowaniem spójnej aranżacji jest nieco utrudnione. Ale czy niemożliwe? Oczywiście, że nie. W małych restauracjach należy pozostawić jak najwięcej wolnej przestrzeni, dlatego doskonale sprawdzą się małe stoliki na jednej nóżce. Tego typu meble nie będą przytłaczać całości. Krzesełka dla gości nie powinny też zajmować zbyt dużo miejsca. Stylowe hokery na nóżce będą stanowić bardzo dobre rozwiązanie. Aranżując małą restaurację warto przemyśleć układ mebli tak, aby poruszanie się po sali było jak najbardziej komfortowe.

Komplety mebli i kompleksowe wyposażenie restauracji

Komponowanie mebli do restauracji to zazwyczaj zadanie wieloetapowe. Należy uważać, aby styl kupowanych mebli był ze sobą spójny. Niedopasowanie stylu może okazać się trudnym problemem, dlatego przy braku doświadczenia w aranżowaniu wnętrz, warto pokusić się o zakup gotowego zestawu mebli do restauracji. Wiele firm oferujących pojedyncze produkty prowadzi także usługę polegającą na kompleksowym wyposażeniu wnętrza według własnego lub zleconego projektu. Takie rozwiązanie może okazać się bardzo korzystne – właściciel restauracji po realizacji ustalonego wcześniej projektu może cieszyć się nietuzinkowym wyglądem i naprawdę dobrze dopasowanym wnętrzem.