Przedłużka do wkrętarki – nowe możliwości Twoich narzędzi

przedłużka do wkrętarki

Wybór odpowiedniego narzędzia w znacznej mierze zależy od tego, do czego go użyjesz. Na przykład, czy będziesz często go używać do prac budowlanych? Czy za jego pomocą będziesz konstruować nowe rzeczy, czy raczej remontować i naprawiać stare? Czy będziesz z niego korzystał w warsztacie mechanicznym, czy raczej do renowacji mebli albo innych produktów drewnianych?

W każdym z tych zastosowań może Ci się przydać przedłużka do wkrętarki. W tym krótkim poradniku znajdziesz kilka wskazówek, które mogą być dla Ciebie przydatne, jeśli choć raz zdarzyło Ci się, że za pomocą swojej ulubionej wkrętarki lub wiertarki nie umiałeś skutecznie dotrzeć do miejsca, w którym należało wywiercić otwór, a następnie wkręcić w niego wkręt. Warto na wstępie określić, jaka jest częstotliwość użycia wkrętaka. Jeśli ma być używany przez cały dzień, lepiej wybrać model przewodowy. Jeśli jednak ma być używany tylko 2 lub 3 godziny dziennie, odpowiedni może być model bezprzewodowy. Aby poczuć komfort, być może warto pomyśleć o tym, by mieć pod ręką dodatkową baterię i ładowarkę. Należy zwrócić szczególną uwagę na wydajność wkrętarki, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji. Kolejnym punktem, który należy wziąć pod uwagę, jest moment dokręcania. Wysoki moment dokręcania oznacza dużą siłę dokręcania. Im wyższy moment dokręcania, tym łatwiejsze będzie wkręcanie, nawet w twardym materiale.

W jakich sytuacjach przedłużka do wkrętarki sprawdzi się najlepiej

Większość prac może być znacznie prostsza do wykonania, gdy zostanie użyta elastyczna przedłużka do wkrętarki. Moment dokręcania jest bezpośrednio powiązany z mocą wkrętarki. W przypadku wkrętarek elektrycznych zasilanych z sieci moc ta zależy bezpośrednio od mocy silnika. To waha się od 450 do 705 watów. Jeśli wkrętarka elektryczna jest zasilana z zewnętrznego transformatora, im wyższe napięcie zasilania, tym mocniejszy będzie wkrętak. W przypadku wkrętarek akumulatorowych moc jest powiązana z napięciem akumulatora. To może przejść od 3,6 V (V) do 18 V dla najmocniejszych. W przypadku bezprzewodowych wkrętarek elektrycznych wysokie napięcie zapewnia dłuższą żywotność baterii i pozwala uniknąć zbyt częstego ładowania baterii. Niektóre wkrętarki elektryczne nazywane są wkrętarkami udarowymi: służą do intensywnego wkręcania/odkręcania. W takim przypadku przedłużka do wkrętarki nie może być użyta, gdyż na skutek drgań po prostu przestanie działać.

Prędkość obrotowa jest istotnym elementem, zwłaszcza jeśli musisz regularnie używać wkrętarki elektrycznej: przewodowe wkrętarki elektryczne mają zazwyczaj większą prędkość obrotową niż akumulatorowe. Na ogół wkrętarki elektryczne mają tylko jedną prędkość obrotową. W przypadku wkrętarek elektrycznych przewodowych jest to od 3000 do 6000 obr./min (obroty na minutę), a w przypadku wkrętarek elektrycznych akumulatorowych od 180 do 450 obr./min. W przypadku wkrętarek udarowych prędkość jest podawana w liczbach na minutę: wynosi od 3000 do 50 000 cps/min.

Przedłużka do wkrętarki, a produkty bezprzewodowe

Istnieją dwa główne rodzaje wkrętaków elektrycznych: przewodowe, które są na ogół mocniejsze, oraz modele bezprzewodowe, które są zasilane bateriami. Przedłużka do wkrętarki może być stosowana bez względu na tym urządzenia. Ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest waga wkrętarki elektrycznej. Przy tej samej mocy przewodowe wkrętarki elektryczne są lżejsze niż akumulatorowe wkrętarki elektryczne. Dzieje się tak, ponieważ akumulator zwiększa wagę bezprzewodowych.

Dlaczego warto wybrać przewodowy wkrętak elektryczny? Przewodowy wkrętak elektryczny pozwala na intensywne użytkowanie. Najczęściej zapewniają one znaczny moment dokręcania. Mają też tę zaletę, że są lżejsze, ponieważ nie mają wagi baterii. Możesz wybrać model przewodowy, jeśli w pobliżu strefy, w której będzie używany wkrętak, dostępne jest źródło zasilania.

Wkrętarka elektryczna przewodowa jest szczególnie przystosowana do użytku na przemysłowych stanowiskach montażowych, w warsztacie mechanicznym lub w miejscach o ograniczonym dostępie. Zaletą jest to, że mogą być intensywnie użytkowane. To powiedziawszy, przewód podłączony do źródła zasilania może stanowić ograniczenie pod względem jego długości (dostęp do wszystkich części, które mają być wkręcane lub odkręcane), a nawet ryzyko wypadku, jeśli przekroczy obszar przejścia. Przenośne wkrętarki elektryczne przewodowe są zazwyczaj przeznaczone do pracy przy jednofazowym zasilaniu sieciowym. Wkrętaki elektryczne do stanowisk montażowych są zazwyczaj zasilane prądem stałym o napięciu 32 lub 40 woltów ze skrzynki sterowniczej.