Markiza balkonowa czy tarasowa – co wybrać?

markiza balkonowa

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem domu, czy firmy, markiza balkonowa lub tarasowa może poprawić estetykę budynku i zapewnić bardzo potrzebne schronienie przed deszczem i wiatrem. Montując odpowiednią markizę, zyskujesz również doskonały sposób na rozszerzenie Twojego salonu. Abyś mógł zorientować się w ofercie i rodzajach markiz, które są dla Ciebie dostępne i upewnić się, że otrzymasz dokładnie to, czego szukasz, zapoznaj się z naszym prostym przewodnikiem, aby lepiej zrozumieć, dlaczego warto wybrać konkretne rozwiązanie spośród różnych rodzajów markiz.

Markizy tarasowe charakteryzują się tym, że są mocowane do ściany. Markizy tego typu zazwyczaj rozciągają się na zewnątrz miejsca do siedzenia, gdzie znajduje się patio lub taras. Ten sposób zadaszenia może pomóc właścicielom domów rozszerzyć ich część dzienną, oferując osłoniętą przestrzeń na zewnątrz, gdzie mogą organizować przyjęcia i grille, relaksować się i odpoczywać na świeżym powietrzu, jednocześnie chroniąc przed słońcem. W przypadku ulewnego deszczu markiza tarasowa może być schowana z powrotem do kasety w celu ochrony.

Gdzie najbardziej przyda się markiza balkonowa

Markiza balkonowa — przymocowana do okapu, zadaszenia lub podsufitki zapewnia bardziej relaksujące otoczenie podczas wszelkich zajęć, które można wykonywać na balkonie. Wysokość można również dostosować do własnych upodobań, dzięki czemu można zmaksymalizować zarówno cień, jak i poziom zapewnianej prywatności. Mając do wyboru wiele tkanin, możesz mieć pewność, że Twoja markiza balkonowa uatrakcyjni Twoje otoczenie. Jeden z najbardziej unikalnych stylów markiz, a do tego wspaniałe komponujący się z naturalnym otoczeniem, może być wykorzystany jako markiza do ogrodu zimowego. Jest ona montowana na istniejącym dachu i zapewnia wyjątkową kontrolę temperatury. Dzięki zaawansowanemu mechanizmowi sterującemu rozwijaniem i zwijaniem całej konstrukcji klimat w oranżerii można łatwo kontrolować za pomocą pilota, aby schować i wysunąć markizę w zależności od pogody.

Montowane na ścianie, podobnie jak markizy tarasowe, markizy werandowe mają stałą konstrukcję, która pozostaje na miejscu nawet po schowaniu materiału markizy. Markizy tego typu mają wiele zalet, w tym zwiększoną stabilność dzięki dołączonym słupkom. Jedną z takich korzyści jest ochrona przed warunkami atmosferycznymi, ponieważ można je stosować w deszczu lub w słońcu, umożliwiając swobodny przepływ powietrza przez dom i łatwy dostęp z zewnątrz. Kolejnym jest ochrona mebli ogrodowych, ponieważ markiza werandowa posiada wysoki filtr UV, który zapobiega blaknięciu tkanin i tworzyw sztucznych. Co więcej, możesz cieszyć się nocną obserwacją rozgwieżdżonego nieba – wystarczy schować tkaninę markizy i spojrzeć przez szklany dach, aby spędzić romantyczny wieczór pod nocnym niebem.

Markiza balkonowa czy markiza wolnostojąca

Markiza balkonowa najczęściej montowana jest naściennie. Czasem jednak potrzebne jest zadaszenie bez dostępu do żadnych ścian. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się markiza wolnostojąca, która posiada pełną ramę konstrukcyjną. Dzięki temu można ją umieścić w dowolnym miejscu, ponieważ nie wymaga montowania jej przy ścianie. Markizy wolnostojące można ustawić nad patio, tarasem, basenem, trawnikiem lub innym miejscem – wybór należy do Ciebie. Popularna na dużych, otwartych przestrzeniach markiza wolnostojąca jest solidnym, otwartym schronieniem, które jest dostępne w różnych stylach.

Zasadniczo bardziej zaawansowana roleta okienna, markiza pionowa jest bardzo podobna do typowej rolety wewnętrznej, ale jest sprzedawana z mocowaniem zewnętrznym. Markiza pionowa ma konstrukcję opadających ramion, dzięki czemu można ją odsunąć od ściany i ustawić pod kątem, aby zapewnić optymalne zacienienie. Główną zaletą markizy pionowej jest to, że zapewnia boczne zacienienie tarasu lub patio i zwiększa prywatność.

Markizy są idealne zarówno do domów, jak i do pomieszczeń komercyjnych. Zapewniają schronienie, poprawiają estetykę, zwiększają powierzchnię podłogi i zapewniają luksusowy charakter każdej nieruchomości lub budynku. Dzięki mnóstwu stylów i wzorów dostosowanych do różnych budżetów – poczujesz się rozpieszczony dostępnym wyborem!