Klimatyzacja do ogrzewania – dlaczego warto?

Klimatyzacja do ogrzewania

Choć klimatyzację kojarzymy przede wszystkim ze schładzaniem mieszkania latem, przydaje się ona również zimą do ogrzewania i wentylowania pomieszczeń. Dlaczego warto zdecydować się na montaż klimatyzacji z funkcją grzania?

Klimatyzator to wszechstronne urządzenie, które sprawdzi się o każdej porze roku. W okresie letnim zapewni przyjemną temperaturę w mieszkaniu, a zimą ogrzeje je i zadba o jakość powietrza. Jakie jeszcze zalety ma klimatyzacja do domu?

Klimatyzacja do ogrzewania – dlaczego warto?

Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji, aby ochronić mieszkanie przed wysokimi temperaturami, które latem utrudniają funkcjonowanie. Jednak klimatyzator sprawdzi się o każdej porze roku. Klimatyzator z funkcją grzania to świetna alternatywa dla innych sposobów ogrzewania. Choć jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, jego popularność szybko rośnie, ponieważ coraz więcej osób docenia ten prosty sposób na ogrzanie mieszkania. Klimatyzator do ogrzewania ma wbudowaną pompę ciepła powietrze-powietrze, która umożliwia nie tylko schładzanie, ale też ogrzewanie pomieszczeń. Możliwość współpracy z instalacją fotowoltaiczną pozwala dodatkowo ograniczyć koszty jego eksploatacji. Klimatyzacja do mieszkania nie zużywa dużo prądu, a sterowanie temperaturą za pomocą pilota lub aplikacji na smartfonie zapewnia dużą wygodę użytkowania. 

Klimatyzacja z funkcją grzania to rozwiązanie bezpieczne dla zdrowia i dla środowiska. Nie wymaga opału i nie wytwarza dymu, pyłów, ani spalin, dzięki czemu nie emituje żadnych szkodliwych substancji. Jej dodatkowym atutem jest fakt, że oczyszcza powietrze, poprawiając przy tym samopoczucie mieszkańców. Zakup i montaż klimatyzatora jest też tańszym rozwiązaniem niż tradycyjna instalacja centralnego ogrzewania.

Kiedy warto zdecydować się na ogrzewanie klimatyzacją?

Ogrzewanie klimatyzacją sprawdzi się w wielu sytuacjach. Klimatyzator można wykorzystać jako alternatywny sposób ogrzewania w domu lub mieszkaniu. Jest to też dobry sposób na ogrzanie domku letniskowego czy punktu handlowego. Sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie nie można wykonać tradycyjnej instalacji centralnego ogrzewania. Firma Celtron, która zajmuje się montażem i kompleksową obsługę klimatyzacji, oferuje montaż klimatyzacji na raty, dzięki czemu jest to usługa dostępna zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. W ofercie znajdziemy klimatyzatory, które są przeznaczone do schładzania i ogrzewania niewielkich pomieszczeń, jak i urządzenia do obsługi większych obiektów. Wybór warto więc skonsultować ze specjalistą, który doradzi, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji.