Tytułowy bohater wraz z czasem cieszy się coraz większą popularnością wypierając swoich podłogowych drewnianych poprzedników. Zachowują one bardzo wysoki poziom elegancji, nie odstając od wysokiej trwałości. W tym artykule zostaną zamieszczone najważniejsze informacje o drewnianych panelach podłogowych, sprawiając, że po jego przeczytaniu wiedza na ich temat będzie pełna.
Rodzaje i materiał
Aby zacząć dokładnie analizować rodzaje paneli drewnianych, na początku należy się przyjrzeć ich szczegółowej budowie. Są one zbudowane z warstw – jest to bardzo istotna cecha różniąca je od tradycyjnych, starodawnych desek drewnianych. Do najbardziej popularnych na rynku zaliczają się trójwarstwowe panele, w których dolna i środkowa warstwa jest skonstruowana z drzew iglastych, natomiast ta wierzchnia, która będzie widoczna dla użytkowników z drzew szlachetnych; najczęściej tych europejskich. Aczkolwiek można znaleźć także te egzotyczne zamienniki, które z pewnością wprowadzą rzadko spotykany blask do każdego pomieszczenia.
Do najpopularniejszych na rynku materiałów należą buk, olcha, dąb, jesion. Do tych bardziej ,,egzotycznych” zaliczyć można sapelle, jatobe czy teak. Są one o tyle ciekawe, że ich wygląd bardzo wyróżnia się od ich popularnych odpowiedników. Rozmaite odcienie i różnorakie ułożenia słoi wprowadzają powiew nowoczesności i oryginalności do miejsca w którym się znajdują.
Dodatki i szlachetnienia
Wiele z paneli drewnianych wymaga dodatków, które mimo dodatkowego wysiłku sprawią, że całość będzie po prostu piękna. Panele takie uszlachetnia się konkretnymi sposobami wykończenia. Fazowanie, czy szczotkowanie znajdują główne miejsce w stawce. Po zastosowaniu szczotkowania panele, stają się bardziej szorstkie podkreślając jeszcze bardziej swój styl i klasę. Fazowanie natomiast polega na przycięciu paneli. Faktura desek po takim zabiegu zostaje dobrze podkreślona. Ta metoda najczęściej wybierania jest w przypadku małych, przytulnych pokoi w celu optycznego powiększenia pomieszczenia.
Oferta dostępna jest tutaj: Podłoga drewniana – Greenfloor
Odporność na ścieranie
Aby nie martwić się, że z czasem panele podłogowe zostaną zniszczone, stracą swój blask, warto postawić na droższe modele, przez co radość z korzystania będzie znacząco wydłużona. Przez długie lata nie będzie potrzeby martwić się o dodatkowe zabiegi uwydatniające ich strukturę. Symbolem klasy ścieralności są litery AC z dodatkiem cyfry od 0-7 odpowiadającej danej klasie. Im wyższy wskaźnik posiadają panele, tym są odporniejsze.