I znowu to samo. Wielu kierowców w Polsce kolejny rok z rzędu musiało męczyć się z nagłym atakiem zimy. Odśnieżanie auta pod domem zajmuje czas o poranku, kiedy człowiek spieszy się najczęściej. Sprawy na pewno nie poprawia fakt, że przepisy zabraniają grzać samochód na postoju. Szyba pozostaje zimna. Skrobania nie ma końca. Zwłaszcza gdy skrobaczka pęka w dłoni… Nie musi tak być. W naszym artykule opiszemy, jak pomocne mogą okazać się drewniane wiaty garażowe. Nie zapomnimy też o cenach, oczywiście.
Polskie wiaty drewniane = jakość
Prawdopodobnie niejedna osoba czytająca ten artykuł wyobraża sobie wiatę garażową jako budę zbitą na szybko. Tak to zresztą wygląda w wielu miejscach, gdzie za robotę wzięli się amatorzy. Wystarczy jednak wejść na stronę https://nowoczesne-domki.pl/wiaty-garazowe/ i zobaczyć, że sprawa może prezentować się zupełnie inaczej. Dziś wiaty garażowe wykonywane są z dbałością o szczegóły. Chodzi nie tylko o samą konstrukcję, ale i dobór materiałów. Nie bez znaczenia jest też wymiar estetyczny, z którym żadna buda ze sklejki nie może się równać.
Wiata garażowa na zamówienie występuje w kilku wariantach stylistycznych. Są one jednak na tyle neutralne, że można je bezproblemowo dopasować do każdego domu. Nie będą psuć ogólnej kompozycji, a już na pewno nie będą szpecić okolicy. Jakość wykonania zaś zapewni długotrwałe użytkowanie. Dobre zabezpieczenie przed śniegiem czy wilgocią uchroni samochód, a w niektórych przypadkach nawet dwa.
Wiaty samochodowe w praktyce
No właśnie. Czy wiata garażowa z drewna jest lepsza niż obiekt murowany? Jest na pewno dużo tańsza i prostsza w budowie. Montaż przebiega w łatwy sposób i nie zabiera wiele czasu. Nie wymaga też specjalnych planów konstrukcyjnych. Pamiętaj, że chodzi tu o instalację mającą dać podstawową ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Wiata samochodowa z zadaszeniem załatwia sprawę odśnieżania. Chroni też przed wiatrem, który może przyczynić się do zamarzania szyb, o lodowatych deszczach już nie wspominając. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowo wyposażyć się w folie ochronne z dobrej jakości tworzywa. Takie rozwiązanie zdecydowanie polepszy właściwości antypogodowe konstrukcji. W efekcie codzienne użytkowanie auta zimą stanie się dużo łatwiejsze.
Drewniane wiaty garażowe to jednak instalacje całoroczne. Wiosną i wczesnym latem pyłek roślinny potrafi mocno wybrudzić samochód, nieprawdaż? Kwaśne deszcze natomiast przyczyniają się do niszczenia karoserii. A gdy zła pogoda zaskoczy Cię podczas woskowania, dajmy na to, nie będziesz musiał przerywać pracy w pośpiechu i uciekać do domu. Pod dachem bez trudu dokończysz pielęgnację pojazdu. Nie będziesz się również musiał martwić o niedomknięty szyberdach. Zdarza się bowiem dosyć często, że kierowcy z roztargnienia zostawiają lekkie uchylenie. Potem wewnątrz wszystko pływa. Cóż, bywa. Nie znaczy to, że trzeba się z tym godzić. Z prostym pomieszczeniem gospodarczym problem ów znika całkowicie. A to wszystko za ledwie część ceny garażu murowanego.
Ile kosztują wiaty garażowe drewniane?
Powinieneś się przygotować na koszt zaczynający się od 500 zł za metr kwadratowy. Siłą rzeczy sporo zależy od wielkości wiaty oraz wybranego wariantu. Czy interesuje Cię zabudowa z drewna klejonego? Dach ma być dwuspadowy, a może wystarczy Ci konstrukcja o lekkim nachyleniu? Malowanie też ma znaczenie. W każdym razie najlepiej będzie, jeśli skorzystasz z kalkulatora, który umożliwia precyzyjne określenie parametrów obiektu. Takie narzędzie znajdziesz tutaj: https://nowoczesne-domki.pl/wiaty-garazowe/.