Dlaczego warto montować okna drewniane?

okna drewniane

Drewno jest szlachetnym surowcem, dlatego coraz częściej wracamy do niego wyposażając nasze domy. Drewniane podłogi, drzwi i okna nigdy nie wyjdą z mody.

Wady okien plastikowych

Kiedy lata temu pojawiły się na rynku okna plastikowe, wydawało się, że drewniana stolarka okienna odejdzie w zapomnienie. Okna plastikowe były szczelne, trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości. Dopiero po kilku latach okazało się, że nie są idealne. Szczelność – ich najczęściej wymieniana zaleta, okazała się być jednocześnie wadą, kidy w pomieszczeniach wyposażonych w plastikowe okna zaczęła pojawiać się wilgoć. Co więcej okna montowane w południowej części elewacji wypaczały się od gorąca.

Dziś wprawdzie dzięki rozwojowi technologii, okna plastikowe są coraz bardziej trwałe i funkcjonalne, ale zauroczenie nimi minęło i coraz częściej w użyciu pojawiają się znów okna drewniane.

Okna drewniane – klasa i funkcjonalność

Wykonane z doskonałej jakości naturalnego surowca, świetnie wykończone i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach okna drewniane, to dziś najwyższa półka stolarki okiennej. Producenci zdają sobie sprawę, że docelowa grupa odbiorców okien drewnianych to ludzie zamożni i wymagający, dlatego współczesne okna wykonane z drewna w niczym nie przypominają tych, które watą i pakułami uszczelniały nasze babcie.

Współczesne drewniane okna, to produkty naprawdę najwyższej klasy – szczelne, a jednocześnie oddychające; estetyczne i świetnie komponujące się z innymi drewnianymi elementami w wystroju domu – okna drewniane produkowane współcześnie są nie do pobicia przez jakikolwiek produkt o podobnym przeznaczeniu wykonany z tworzywa sztucznego, czy aluminium.

Ceny okien drewnianych wciąż idą w górę, w miarę, jak klienci coraz bardziej doceniają szlachetne piękno naturalnego materiału.

Budując dom, warto pomyśleć właśnie o drewnianej stolarce okiennej – to jest na topie i wygląda na to, że długo nie pojawi się w tej dziedzinie nic lepszego. Cenione w Europie są również polskie okna drewniane – warto sięgnąć właśnie po nie.

One thought on “Dlaczego warto montować okna drewniane?

  1. Wykonane z doskonałej jakości naturalnego surowca, świetnie wykończone i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach okna drewniane, to dziś najwyższa półka stolarki okiennej.

Comments are closed.