6 sposobów na wyciszenie mieszkania

Niektórzy ludzie lubią zgiełk i hałas, co jest dobre, jeśli mieszkasz w mieście. Jednak lubię spokój i ciszę, ale trudno jest to uzyskać w domu.

Czy cierpisz na hałaśliwych sąsiadów? Być może ciągle grają głośną muzykę, która utrzymuje cię w nocy. Jeśli mieszkasz w domu szeregowym lub w zabudowie bliźniaczej, możesz usłyszeć każdy krok. Ten hałas nie jest idealny, zwłaszcza jeśli zaczyna wpływać na sposób snu w nocy.

Na szczęście nie musisz żyć z tym natrętnym hałasem, jeśli nie chcesz. Istnieją sposoby na wyciszenie swojego domu, jeśli hałas dociera do ciebie, a te poprawki można zazwyczaj wykonać samodzielnie.

Oto 6 sposobów na wyciszenie domu, które możesz wypróbować.

Zmień układ mebli

Rozwiązanie może być tak proste jak przestawienie mebli. Jeśli trochę bawisz się aranżacją wnętrz, możesz umieścić duże meble przed ścianą, gdzie hałas jest najgorszy.

Regały na książki to naprawdę dobry sposób na zrobienie tego, zwłaszcza gdy są wypełnione książkami. Powinien absorbować część dźwięku dochodzącego z sąsiednich drzwi. Im więcej umieścisz przed ścianą, tym lepiej.

Powieś ciężkie zasłony

Czy dostajesz dużo hałasu z zewnątrz do twojej nieruchomości? Dzieje się tak często w przypadku ludzi, którzy mieszkają na ruchliwej głównej drodze, ponieważ odgłosy ruchu drogowego mogą przenikać przez cienkie ściany i okna.

Jest na to rozwiązanie. Wystarczy zawiesić w oknie ciężkie zasłony wykonane z dobrej jakości materiału.

Jednak mogą one być kosztowne. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na wiele wydatków na specjalistyczne zasłony, możesz zawiesić zasłony zaciemniające. Są one grubsze niż zwykłe zasłony i pomogą zablokować niektóre głośne dźwięki z zewnątrz.

Zastosuj niektóre materiały dźwiękoszczelne do ścian

Jeśli hałas z sąsiednich drzwi lub z zewnątrz jest bardzo głośny, może być konieczne wyciszenie domu na innym poziomie. Istnieje kilka różnych materiałów, które mogą być naprawdę przydatne do pomieszczeń dźwiękoszczelnych. Możesz kupić większość z nich w lokalnym sklepie z artykułami budowlanymi lub online.

Większość z tych materiałów jest łatwa w obsłudze, a instalacja powinna być łatwa. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, w Internecie jest mnóstwo świetnych przewodników i poradników, zwłaszcza na YouTube. Jeśli nie czujesz się pewnie w robieniu takich postępów w majsterkowaniu, zawsze możesz wynająć majsterkowicza lub profesjonalną firmę dźwiękoszczelną, aby zainstalować wszystkie materiały dla Ciebie.

Zakryj szczeliny

Jednym z głównych powodów, dla których dźwięk przenika do pomieszczeń, są szczeliny w ścianach i między drzwiami a oknami. Jeśli między ścianą a ramą drzwi lub okna występują zauważalne szczeliny, można je łatwo uszczelnić za pomocą taśmy uszczelniającej. Ta taśma umożliwia zamknięcie drzwi lub okna, ale nie przepuszcza żadnego powietrza i dźwięku po ich zamknięciu. Gumowe ograniczniki drzwi mogą również skutecznie blokować dźwięki, a także uniemożliwić zatrzaśnięcie drzwi w przeciągu.

Znajdź grubszy dywan

Czy wiesz, że przez podłogę może wydobywać się dużo dźwięków i hałasu? Niektóre hałasy od sąsiadów mogą pochodzić z twoich desek podłogowych i do sypialni, przez co trudno jest zasnąć w nocy.

Odpowiedzią na to może być dodanie grubszych dywanów do podłóg. Im są one grubsze, tym więcej włókien będzie w nich tkwiło, a wszystkie te małe włókna mogą zrobić dużo, jeśli chodzi o blokowanie hałasu.

Aby Twoje dywany były jeszcze bardziej skuteczne w blokowaniu hałasu, możesz po prostu dodać podkład dźwiękochłonny. A potem będziesz miał dwie warstwy na podłogach, które naprawdę zapobiegają wznoszeniu się dźwięków przez nie.

Powieś dywan jak w Rosji

Dywan nie działa tylko na podłogach. Gdybyś miał dywanik w swoim pokoju, odkryłbyś, że możesz cieszyć się całkowitą ciszą. Oczywiście nie każdy będzie chciał wykładać ściany i sufity – nie jest to dobry wygląd dla twoich wnętrz!

Ale są sposoby, w jakie możesz użyć tej teorii. Na przykład na niektórych ścianach zawsze można powiesić fajne dywany lub inne estetyczne tkaniny. Wiszące dywany na ścianach są bardzo popularne w kulturach Bliskiego Wschodu, dzięki czemu Twoje pokoje będą miały fajny, egzotyczny klimat, zwłaszcza jeśli masz zamiar stworzyć dom boho.

Jeśli zaczynasz nienawidzić swojego hałaśliwego domu, istnieje kilka sposobów na łatwe i szybkie wyciszenie domu. Teraz powinieneś cieszyć się ciszą i spokojem!

One thought on “6 sposobów na wyciszenie mieszkania

  1. Rozwiązanie może być tak proste jak przestawienie mebli. Jeśli trochę bawisz się aranżacją wnętrz, możesz umieścić duże meble przed ścianą, gdzie hałas jest najgorszy.

Comments are closed.