Nowoczesna i elegancka elewacja budynku

elewacja zewnętrzna

Wykonując ocieplenie należy zwrócić uwagę nie tylko na projekt wizualny, ale przede wszystkim na sposób radzenia sobie nowej elewacji z często napotykanymi problemami. Dobranie odpowiednich rozwiązań jest równie ważne, co wybór samych materiałów. Nowa fasada musi służyć przez minimum kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Dlatego wybór nowoczesnych ale i sprawdzonych rozwiązań to po prostu konieczność. Wykonawca, zarówno jak zamawiający nie chce się martwić kolejnymi usterkami, które będą efektem złego planowania całej inwestycji.

Odprowadzanie wody z elewacji dociepleniowej

Najpoważniejszym problemem dla fasady nieruchomości jest nieodpowiednie radzenie sobie z odprowadzaniem ściekającej wody. Woda zawsze się pojawi, ponieważ to zewnętrzna strona budynku. Ważne jest, żeby odpowiednio reagować na takie sytuacje. Rozwiązanie powinno był łatwe i szybkie w montażu, powinno wzmacniać elewację i do niej pasować a przede wszystkim nie pozwolić wodzie na ingerencję w powierzchnię fasady. W tym celu stosowane są okapniki. Najczęściej montowane są nad oknami, pod gzymsem lub pod balkonem. Okapniki dobrej jakości spełniają wszystkie wyżej wymienionej oczekiwania.

Boniowanie elewacji budynku

Bardzo nowoczesne rozwiązanie, którego wynikiem są efektowe rowki w fasadzie. Bonie, czyli listwy do boniowania pomagają w uzyskaniu równych i prostych rowków. Zazwyczaj do uzyskania takiego efektu używało się kątowników z wbudowaną siatką. Bonie oznaczają oszczędność czasu i pieniędzy – są tańsze i łatwe w montażu. Nie należy martwić się o łączenie boni, wykorzystuje się specjalne łączniki w celu zapewnienia wodoszczelności i trwałości.

boniowanie

Estetyczne wykończenie

Zwracając uwagę na wykończenie, musi być ono po prostu równe. Wszelkie niedociągnięcia z czasem mogą przerodzić się w poważne problemy, na przykład nierówno wykonana dylatacja, źle zamontowane elementy odprowadzające wodę czy źle przymocowane listwy i profile elewacyjne. Żeby rozwiązać problemy z nierówną dylatacją, należy zastosować wysokiej jakości listwy dylatacyjne Bella Plast. Postawienie na produkt tej firmy daje pewność, że listwa przejmie część naprężenia z elewacji i będzie chronić fasadę przed naciekaniem pod nią wody. Zostanie zachowana estetyka przez równo wykończone krawędzie szczelin dylatacyjnych.

Podczas projektowania nowego budynku lub odnowienia jego elewacji należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd nieruchomości. Wszystkie rozwiązania muszą być najwyżej jakości. Należy pamiętać, że trwałość fasady zależy od jej najmniejszych elementów. W tym celu stawia się na produkty sprawdzone, producentów z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej. Polecamy wszystkie produkty marki Bella Plast, które przeznaczone są dla wszystkich stawiających na jakość produktów i trwałość rozwiązań.