Koszt budowy domu o powierzchni 100m2

koszty budowy domu

Własny dom to marzenie wielu osób. Fakt, że można posiadać takie miejsce, które będzie należało tylko o wyłącznie do Was nastraja Was na pewno bardzo pozytywnie. Zanim jednak do tego dojdzie. Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się z własnego domu z ogródkiem, to potrzebne będą nam odpowiednie pieniądze. Bez nich ani rusz. Nie chodzi tutaj o same finanse, jakie będą nam potrzebne na zakup danej działki. Tak naprawdę gołą ziemię, gdzie nic nie ma oprócz krzaków zieleni można kupić za naprawdę niskie pieniądze. W szczególności, jeżeli będziemy kupować ziemię pod miastem, a nie w ścisłym centrum. Największe finanse pójdą jednak na samą budowę. Nie ma co ukrywać, że spełnianie swoich marzeń kosztuje. Zanim będziecie mogli się w pełni cieszyć z wymarzonego domu, to jednak będziecie musieli płacić i to nie małą kwotę. Postarajmy się zastanowić, ile będzie potrzeba tych pieniędzy, aby móc wiedzieć o jaki kredyt postarać się w banku. Spróbujemy wszystko dokładnie omówić na przykładzie domu o powierzchni 100m2.

Optymalny dom dla rodziny

Taka wielkość domu jest najbardziej optymalna dla rodziny z dwójką dzieci. Oczywiście ktoś może chcieć mieć większy dom,a  ktoś może lub musi postawić na mniejszą ilość metrów kwadratowych. A więc jaki jest koszt budowy 100m2? Wszystko zależy od tego, do jakiego stanu chcecie ten dom doprowadzić? Czy ma być to dom gotowy do zamieszkania dla Was? Czy wystarczy tylko stan surowy otwarty lub zamknięty? Bardzo często deweloperzy kończą budowę na stanach surowych, a ich klienci mogą sami już wykazać się przy wykończeniu domu.

Dom w stanie surowym – koszty

Przy tym wszystkim oczywiście najmniejsze pieniądze potrzebne są na stan surowy otwarty. Specjaliści twierdzą, że doprowadzanie budowy do takiego etapu to koszt rzędu około 136 tysięcy złotych. Przy czym jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że to jednak nie koniec wydatków. Przy stanie otwartym mamy tylko fundamenty i ściany nośne. Do tego mamy ściany działowe oraz stropy. Jeżeli są potrzebne, to można również liczyć na schody, które będą prowadziły na wyższe kondygnacje. Cały stan surowy otwarty kończy się na dachu na samym czubku. Według specjalistów stan surowy zamknięty to koszt około 157 tysięcy złotych. W tej chwili mamy wszystko to co było w stanie otwartym oraz okna i drzwi wejściowe. Może Was to zdziwić, że okna oraz drzwi to koszt prawie 20 tysięcy złotych. Jednak pamiętajcie, że nie można inwestować w najtańsze materiały. W końcu budowa domu musi mieć solidne podwaliny, które nie rozsypią Wam się w kilka chwil.

stan durowy domu koszt
Stan surowy domu 100m2

Dom w stanie deweloperskim – koszty

Stan Deweloperski przy domu o powierzchni 100m2 kosztuje około 253 tysięcy złotych. Przy czym śmiało można powiedzieć, że taki stan jest najbardziej korzystny i jeżeli domu nie kupujecie od dewelopera, to musicie liczyć się z takimi finansami. W końcu dom trzeba tak wybudować, aby móc w nim zamieszkać. Z czasem, kiedy trochę odkujecie się finansowo możecie myśleć o drobnych wyprawkach do swojego domu, jak chociażby różnego rodzaju ozdoby i dodatki. Tak, aby już na samym końcu zrobiło się bardzo przyjemnie i przytulnie w Waszym nowym, 100 metrowym domu.

100m2 koszty budowy domu dla rodziny

One thought on “Koszt budowy domu o powierzchni 100m2

  1. Taka wielkość domu jest najbardziej optymalna dla rodziny z dwójką dzieci. Oczywiście ktoś może chcieć mieć większy dom,a ktoś może lub musi postawić na mniejszą ilość metrów kwadratowych.

Comments are closed.