Komfortowa, estetyczna i bezpieczna łazienka – na jakie rozwiązania warto postawić?

bezpieczna i komfortowa łazienka

Łazienka służy nam głównie do wykonywania czynności pielęgnacyjnych, ale i do relaksu po ciężkim dniu pracy oraz zmagań z obowiązkami domowymi. Potrzebujemy zatem pomieszczenia, które będzie estetyczne, komfortowe w użytkowaniu, ale i bezpieczne.

W łazience panuje podwyższony poziom wilgotności, duże ryzyko zachlapań wodą, a co za tym idzie kontaktu wody z instalacją elektryczną. Na jakie rozwiązania i produkty warto postawić, aby pomieszczenie to spełniało wszystkie tytułowe wymagania?

Bezpieczeństwo to podstawa

Z łazienki korzysta cała rodzina, w tym najmłodsi, którzy jeszcze nie do końca zdają sobie sprawę z faktu, co jest bezpieczne, a co nie. Dla nich kąpiel to czas zabawy i rozlewana dookoła woda w niczym nie przeszkadza. Niedaleko jednak znajduje się pralka podłączona do gniazdka, grzejnik elektryczny, a do tego wolne kontakty, by w razie potrzeby móc z nich skorzystać i podłączyć inne sprzęty.

Kontakt wody z instalacją elektryczną grozi nie tylko zniszczeniem sprzętów AGD. To duże ryzyko uszkodzenia całej instalacji, co wiąże się z jej kosztowną naprawą bądź koniecznością wymiany. Nie można zapominać o zagrożeniu dla zdrowia, a nawet życia domowników! Jak temu zaradzić? Wybierając gniazda bryzgoszczelne, które można znaleźć w sklepie Gajwer.pl.

Bryzgoszczelne gniazda od klasycznych odpowiedników różnią się opatrzeniem specjalną klapką, która szczelnie przylega do konstrukcji kontaktu. Chroni zatem przed wodą, wilgocią, zalaniem oraz rozmaitymi zabrudzeniami, jednocześnie nie ogranicza możliwości korzystania z gniazdka. To niedrogie akcesorium jest proste w montażu, dlatego zdecydowanie warto na nie postawić.

Grzejnik elektryczny

Ogrzewanie z sieci miejskiej sprawdza się podczas sezonu jesienno-zimowego, jednak przez co najmniej kilka miesięcy kaloryfery pozostają zimne. W czasie największych upałów łazienka zwykle oferuje wystarczająco dużo ciepła, jednak wciąż jest wilgotna. Trudno zapewnić szybkie schnięcie ręczników. Brak możliwości wysuszenia garderoby, która szybko zaczyna nieprzyjemnie pachnieć, to także problem.

Aby móc dogrzewać łazienkę w dowolnym momencie warto zainwestować w grzejnik elektryczny. Dobrze sprawdzają się modele drabinkowe, które są bardzo estetyczne, a dodatkowo pozwalają na suszenie na nich ręczników lub drobnych elementów garderoby. Poza sezonem jesienno-zimowym sprawdzą się wprost idealnie.

Przemyślany wystrój

Na koniec pozostawiamy kwestię wystroju, choć każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że aranżacja także wpływa na komfort korzystania z łazienki. Miejmy jednak na uwadze, by była ona traktowana na równi z zapewnieniem bezpieczeństwa.

W tej materii panuje dowolność. Można zrealizować najbardziej fantazyjne pomysły o stylistyce łazienki, byleby całość była harmonijna, praktyczna i nieprzerysowana.

Łazienka to pomieszczenie wielofunkcyjne. Niezależnie od jej wielkości czy kształtu powinna być bezpieczna, wygodna w codziennym użytkowaniu i estetyczna.