LED plus Wi-Fi, czyli żarówki inne niż wszystkie

żarówki LED z WiFi

Inteligentne oświetlenie oraz smart żarówki – to pojęcia, które do niedawna wydawały się całkiem obce, a dziś znajdują coraz szersze grono odbiorców. Mowa bowiem o produktach, jak sama nazwa wskazuje – inteligentnych. Artykułach oświetleniowych, dzięki którym zarządzanie światłem może być znacznie wygodniejsze, oszczędniejsze i ciekawsze.

Na czym polega fenomen smart żarówek i inteligentnego oświetlenia? Sprawdzamy, jakie zalety niesie ze sobą zastosowanie tego typu produktów.

Znane technologie w mniej znanym wydaniu

Technologie LED i Wi-Fi są nam doskonale znane, ale wkraczając w świat oświetlenia zetknęliśmy się z produktami, które wciąż zaskakują. Oświetlenie sztuczne jest nam niezbędne i stawiamy na rozwiązania, które pozwalają oszczędzać, a jednocześnie wpisują się w klimat poszczególnych wnętrz wraz z ich wystrojami. Dobieramy barwę światła, jego natężenie, kierunek padania. Określamy, w jaki sposób światło ma podkreślać ciekawe elementy lub ukrywać mankamenty.

Producenci łącząc zalety technologii LED i Wi-Fi zaoferowali nam inteligentne żarówki, które mogą znacznie więcej! O co chodzi? Przede wszystkim o możliwość zdalnego sterowania i zarządzania oświetleniem, na co pozwalają produkty dostępne w sklepie https://azzardo.com.pl/. To główne zadania smart żarówek, ale na rynku można znaleźć również te, które dodatkowo są zintegrowane z aromatyzerem, a nawet mogą stanowić źródło muzyczne. Wyobraźmy sobie, jak wiele można zdziałać w domowej aranżacji mając do dyspozycji pozornie banalną żarówkę!

Oszczędnie

LED-owe oświetlenie znane jest z trwałości na długie lata użytkowania, a co za tym idzie z możliwości oszczędzania na rachunkach za prąd. LED-y potrzebują niewiele prądu, by efektywnie oświetlać wybrane fragmenty przestrzeni lub poszczególne pomieszczenia. W połączeniu ze zdalnym sterowaniem żarówek, za pomocą sieci Wi-Fi, można decydować o natężeniu światła, jego barwie i nie tylko. Na co dzień nie potrzebujemy maksymalnego natężenia światła, a niewielka zmiana w tej kwestii wpływa na niemałe oszczędności w ostatecznym rozrachunku.

Zarządzać światłem bez wstawania z kanapy lub fotela? Dzięki smart żarówkom to możliwe. Niezbędne jest jedynie urządzenie mobilne, w którym zostanie zainstalowana dedykowana aplikacja, i gotowe! Cała reszta zależy już tylko od potrzeb i oczekiwań domowników.

Inwestycja w komfort

Komfortowe wnętrza, to jest to, czego oczekujemy. Stawiamy na urządzenia, które ograniczają nasz wysiłek; na sprawdzone rozwiązania przynoszące korzyści nie tylko na polu finansów. Równie duży komfort na co dzień są w stanie przynieść właśnie inteligentne żarówki. Nie wymagają zmiany instalacji elektrycznej ani żadnych specjalnych urządzeń dodatkowych, by móc z nich korzystać. Choć są droższe od klasycznych odpowiedników, stają się inwestycją w przyszłość.

Szukając ciekawych, oszczędnych i nowoczesnych produktów, które przynoszą dużo zalet podczas korzystania z nich, przyjrzyjmy się możliwościom inteligentnego oświetlenia. Sporo ciekawych porad w tym temacie można również znaleźć na stronie domkizmarzen.