Rolety wewnętrzne w nowoczesnym domu

rolety wewnętrzne chorzów

Skuteczny, efektowny oraz efektywny sposób na odgrodzenie swojego własnego kąta od reszty świata. Taką możliwość dają właśnie rolety wewnętrzne. Mogą być montowane na specjalnych prowadnicach jak i wisieć całkowicie swobodnie. W sprzedaży dostępne są min. rolety częściowo bądź całkowicie zaciemniające pomieszczenie. W poniższym artykule przedstawimy kilka rodzajów rolet wraz z opisami ich specyfikacji.

Rolety Dzień Noc

Tego typu rolety wykonywane są z materiałowych pasów pomiędzy, którymi pozostawiono przerwy. Ich regulacja daje efekt zbliżony do tego z żaluzji. Nachodzące na siebie pasy pozostawiają szpary, a dzięki nim można wyregulować poziom światła jaki ma wpływać do mieszkania.

Rolety Plisowane

Kształtem przypominają harmonijkę. Ich regulacja odbywa się za pomocą sznurka lub uchwytu. Mogą być zwijane od dołu ku górze bądź w obu kierunkach. Ten typ rolet świetnie sprawdzi się również przy oknach o nietypowych kształtach takich jak: prostokąty, trójkąty czy okręgi.

Rolety Rzymskie

Jest to bardzo popularny rodzaj rolet. Duży wybór tkanin wzorów oraz kolorów pozwala na dopasowanie ich do praktycznie każdego mieszkania. Rzymskie rolety podnoszone są poprzez system specjalnych linek z pomocą mechanizmu sterowanego łańcuszkiem. Rolety układają się w poziome zakładki tworząc równoległe fałdy. Innymi rodzajami rolet zbliżonymi do rzymskich są austriackie oraz weneckie. Rolety austriackie wyróżnia pionowe i poziome marszczenie dające efekt “bufiastych” i “napuszonych” rolet. Przy zastosowaniu odpowiedniej tkaniny mogą one pełnić również funkcję firanki bądź zasłonki. Rolety weneckie są natomiast bardzo dekoracyjnym elementem wystroju mieszkania. Szyta jest na tzw. kontrafałdy. Rolety tego typu można wykonać z dowolnych tkanin.

Rolety Zwijane

Nakręcane są na specjalną rolkę. Występują w formie niezabudowanej, zabudowanej, wolno wiszącej oraz kasetonowej. Ich dużym atutem jest łatwość w wymianie tkanin. Dedykowane są do osłony całych okien jak i wnęk okiennych. Utrzymywane są za pomocą rolki zamontowanej najczęściej nad oknem bądź w górnej części futryny. Wśród rolet zwijanych wyróżniamy również mini rolety, których zadaniem jest zasłanianie poszczególnych szyb. Montowane są najczęściej na bezinwazyjnych haczykach na ramie okna dzięki czemu w żaden sposób nie utrudniają otwierania i zamykania okien. Ściśle przylegają do szyb dzięki czemu dopływ światła jest w znacznym stopniu ograniczony. Dodatkowym elementem dekoracyjnym przy zastosowaniu tego typu rolet mogą być firanki oraz zasłony.

Artykuł powstał we współpracy z Monirol – Rolety Chorzów.