Stoisko targowe – mobilne i zabudowane oraz sukces ekspozycji

stoisko targowe

W dzisiejszych czasach silnej konkurencji, rywalizacji, gdzie reklama i promocja mają duże znaczenie, stoisko targowe czy ekspozycyjne odgrywa ogromną rolę. Jego kształt, forma, rodzaj, wizerunek mają wpływ na sprzedaż i promowanie pewnych marek. Aby dobrze sprzedać dany produkt, trzeba mu nadać odpowiednie opakowanie, które trafi do odbiory. Podobnie jest ze stoiskiem targowym. Jeżeli jego wizerunek będzie atrakcyjny, z miłą i kompetentną obsługą, sprzedaż produktów będzie większa.

Mobilne stoisko targowe

Stoisko targowe może mieć postać stoiska w markecie (różne punkty promocyjne, degustacyjne) albo stałą zabudowę wykonaną najczęściej na zamówienie. Pierwszy rodzaj stoiska targowego opiera się na systemie mobilnym. Bardzo łatwo je rozłożyć, złożyć i przenieść w inne miejsce. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju roll-upach, banerach czy trybunkach. Przenosząc takie stoisko targowe w inne miejsce używa się najczęściej toreb, neseserów, futerałów czy innych podręcznych opakowań. Mobilne stoisko targowe służy najczęściej do celów wystawienniczych.  Ma ono zazwyczaj kształt owalny z tzw. górnym toporem. Skutecznym zabiegiem marketingowym, z którego korzysta się najczęściej w tego typu stoiskach jest umieszczanie symbolu w postaci logo firmy czy grafiki produktu.

Zabudowane stoisko targowe

Zabudowa takiego stoiska najczęściej wykonana jest na specjalne zamówienie. Trudno byłoby samemu złożyć je, bez specjalnych narzędzi i ekipy techników, którzy się znają na tego rodzaju pracy. Wykorzystuje się tutaj specjalistyczny sprzęt. Na tego rodzaju stoisku można znaleźć różne nowinki techniczne, odbywają się na nim pokazy multimedialne. Do promocji produktów wykorzystuje się takie efekty jak światło, dźwięk, używa się również materiałów w postaci np. szkła, drewna, diod LED czy metalu. Pokaz ma być interesujący i przyciągać wzrok. Towarzyszy mu najczęściej odpowiednia oprawa muzyczna. To wszystko oczywiście kosztuje, ale w przypadku tego rodzaju pokazów ma to znaczenie drugorzędne. Odpowiednia reklama i promocja produktu czy usługi warta jest każdej ceny. Pokazom towarzyszy odpowiednia atmosfera, która wywołuje pożądane emocje i budzi ciekawość.

Sukces ekspozycji

Stoisko targowe ma na celu nakłonienie i przekonanie klienta do zakupu określonego towaru lub do skorzystania z pewnej usługi. Dużą rolę w pozyskaniu nowego konsumenta odgrywa odpowiednia grafika na stoisku targowym i przebojowość wystawców, którzy promują produkt lub usługę. Aby osiągnąć sukces ekspozycji, jak najbardziej można łączyć różne elementy w procesie promocji i reklamy. Wszystko jest dobre, co zwiększa atrakcyjność oferowanego produktu. Wszelkiego rodzaju maskotki, kubki, smycze, naklejki, słodycze, kalendarze, długopisy czy ołówki mogą być eksponowane wraz z produktem na takim stoisku targowym. Udana ekspozycja to klucz do sukcesu – pozyskania nowych nabywców produktów i usług. Efekt ekspozycji będzie jednak widoczny dopiero po pewnym czasie.