Kolorystyka i meble w skandynawskiej łazience

łazienka styl skandynawski

Łazienka w stylu skandynawskim charakteryzuje się przede wszystkim stonowaną kolorystyką. Mocne, żywe barwy nie wchodzą w tym przypadku w grę. Wyjątkiem jest zastosowanie czarnych lub grafitowych akcentów, takich jak na przykład ramka na zdjęcia, doniczka, czy też elementy terakotowej mozaiki. Biorąc pod uwagę przestronną łazienkę w stylu skandynawskim to możliwe jest także zakomponowanie niektórych szafek w kolorze ciemno szarym ponieważ uwzględniając wielkość pomieszczenia ogółem meble te stanowić będą jedynie akcent. Styl skandynawski to przede wszystkim biel oraz rozmaite odcienie jasnej szarości i beżu. Bardzo pożądane w skandynawskiej łazience są drewniane lub imitujące drewno elementy o jasnych barwach. Mogą to być na przykład drewniane szafki lub blat pod umywalkę. Na ścianach idealnie prezentuje się wodoodporna tapeta o stonowanym wzornictwie oraz klinkier. Bardzo ważny jest dobór armatury – baterie umywalkowe w stylu skandynawskim powinny być proste i chromowane. W cenie w stylu skandynawskim są także ściany bez glazury, pomalowane na  biało i udekorowane na przykład obrazkami w ramkach lub półkami z zielenią. Styl skandynawski to bowiem styl ekologiczny i nie powinno w takiej łazience zabraknąć roślinności w prostych, jasnych doniczkach. Dozwolone jest zastosowanie także sztucznej, niekłopotliwej zieleni.

Jakie meble do łazienki w stylu skandynawskim?

Również i w tym przypadku liczy się prostota i stonowanie. Łazienka w stylu skandynawskim odznacza się bardzo praktycznymi i użytecznymi meblami nie pełniącymi funkcji dekoracyjnych. Często spotykane są szafki w wersjach otwartych, na których można umieścić chociażby równo poskładane ręczniki, świece, donice z zielenią i inne dekoracje o prostej formie. Styl skandynawski akcentowany jest także przez ekonomiczne, wolnostojące szafki na nóżkach. Z tego względu podwieszana szafka pod umywalkę, choć dozwolona w tego typu aranżacjach, może zostać z powodzeniem zastąpiona przez tradycyjną szafkę z podstawą. Oczywiście, pomimo ich prostoty i nie wyszukanej formy, trudno nie zachwycić się jednak elitarnymi szafkami wykonanymi z naturalnego drewna, które spotkać można w ekskluzywnych łazienkach skandynawskich. Luksusowe łazienki skandynawskie wyposażone są także w wysokiej jakości drewniane sauny, balie i rolety na oknach. Ich wykończenie jest bardzo precyzyjne i całość aranżacji potrafi urzec. 

prysznic styl skandynawski
Chromowana armatura idealnie pasuje do stylu skandynawskiego

Mała łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski świetnie odnajduje się w małych łazienkach ponieważ jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie. W ramach urozmaicenia stylizacyjnego można pomyśleć o zastosowaniu mozaiki podłogowej i przeznaczeniu jednej ze ścian chociażby na minimalistyczne dekoracje w postaci obrazków, półek, luster, tapet, czy też roślin albo świec. Ze względu na bogatą ofertę rynkową mała łazienka w stylu skandynawskim może zostać z powodzeniem urządzona dzięki pojedynczym meblom bez kosztownej konieczności aranżowania szafek na wymiar. Biorąc pod uwagę wszechobecną fascynację stylem skandynawskim w Polsce wystarczy jedynie zainspirować się jednym z wnętrz odnalezionym w Internecie lub katalogu i bezproblemowo oraz niskim kosztem odwzorować je w małej łazience z naszych marzeń. 

One thought on “Kolorystyka i meble w skandynawskiej łazience

  1. Również i w tym przypadku liczy się prostota i stonowanie. Łazienka w stylu skandynawskim odznacza się bardzo praktycznymi i użytecznymi meblami nie pełniącymi funkcji dekoracyjnych.

Comments are closed.