Kamień elewacyjny i wszechstronność jego zastosowania

kamień elewacyjny

Nowoczesny i ładny wygląd domu w dzisiejszej rzeczywistości stanowi wizytówkę jego gospodarzy. Wybór wśród tak wielu rozwiązań wcale nie jest taki łatwy. Warto jednak przeanalizować swój osobisty gust oraz wartości. Wtedy może okazać się, że wybrany zostanie jeden z najbardziej sprzyjających przyrodzie materiałów elewacyjnych.

Kamień elewacyjny – dlaczego warto?

Ten naturalny kamień elewacyjny wyróżnia się przede wszystkim pochodzeniem, gdyż jest on materiałem ekologicznym. Pochodzący z naturalnych źródeł powoduje, że jest wyjątkowo wytrzymały. Natura poradzi sobie z każdymi warunkami atmosferycznymi, obojętnie czy jest to mróz, grad, czy upał. Dowodem na jego nieprzejednaną wytrzymałość są na przykład budowle greckie oraz rzymskie, które mają już ponad 2000 lat. Ponadto takie naturalne wykończenie domu sprawia, że jesteśmy bliżej natury, która śle korzystną energię domownikom. Z tego kamienia tworzone są nowoczesne produkty, dzięki którym dom będzie wyglądał modnie i stylowo.

Płytki elewacyjne i ich korzyści

Płytki wykonane z kamienia elewacyjnego mogą stać się elementem wykańczającym cały dom. Ich dekoracyjność jest jednym z jego ogromnych walorów. Płytki elewacyjne dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Według gustu można dobrać nawet takie, które będą doskonale imitować dom murowany w starym stylu. Należy wspomnieć również o tym, że opisywana elewacja świetnie izoluje dom przed wilgocią oraz utratą ciepła, co ma ogromne znaczenie w trakcie trwania zimy. W pomieszczeniach będzie na pewno lepsze oraz cieplejsze powietrze, a na ogrzewanie wydamy mniej pieniędzy.

Kamień elewacyjny i jego zastosowanie

Kamień ten można wykorzystać nie tylko do wykończenia domu, ale również jego wewnętrznych elementów. Takie rozwiązania sprawiają, że tworzymy trwałą, wygodną i spójną przestrzeń, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz posesji. Doskonale sprawdza się jako wykończenie na przykład kominków, wyłożenia posadzek, czy też wykonania zabudowy kuchennej. Nie można zapomnieć o budowie kamiennych podjazdów, alejek ogrodowych oraz ścieżek. Wykonanie wielu elementów z tego samego materiału może stworzyć wrażenie aranżacyjnej spójności. Nie wszystko musi być w tym samym wzorze oraz kolorze. Jednak ich dopasowanie sprawia, że pobyt na własnym terenie będzie o wiele przyjemniejszy.

Kamień elewacyjny i jego rodzaje

Do najpopularniejszych odmian tego rodzaju elewacji należy między innymi: bazalt, granit, wapienie, marmur, onyksy, piaskowiec oraz łupek. Każdy z nich wnosi swoją wartość, ciekawą paletę barw oraz efektowny wygląd.