Jak umilić wnętrze naszego mieszkania?

wnętrze mieszkania

Brak pomysłu na ostatni szlif w świeżo wyremontowanym mieszkaniu? A może opatrzyła się już dotychczasowa aranżacja i nastała potrzeba zmian? Najłatwiej jest dopełnić, umilić, ocieplić, lub odmienić wnętrze za pomocą dodatków. Sprawdźmy, jakie elementy wyposażenia i dodatki dekoracyjne pozwolą nam na stworzenie natychmiastowej metamorfozy mieszkania.

Tekstylia, które wyczarują nową aranżację

Tekstylia są niezawodnym sposobem na błyskawiczną odmianę każdego wnętrza. Za pomocą materiałowych dodatków możemy ocieplić i umilić wnętrze lub stworzyć całkiem nową aranżację. To również najtańszy sposób na zmianę stylistyki wnętrza. Zamiast wymieniać krzesła, warto zakupić pokrowce, które całkowicie odmienią wygląd starych mebli.

Kupując tekstylia, pamiętajmy o właściwym doborze kolorów i faktur. Zastanówmy się, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli celem jest wizualne umilenie pomieszczenia i stworzenie efektu przytulności, świetnym pomysłem są poduszki, pledy i koce. Nie ograniczajmy się do jednego koloru i wzoru, ponieważ melanż form i barw wprowadzi element zaskoczenia i nowoczesności. Doskonałym pomysłem jest również wymiana zasłon, nowy dywanik, lub podkładki na stół i ławę.

Odświeżenie wyglądu ścian

Ściany są elementem, który jako pierwszy rzuca się w oczy po wejściu do pomieszczenia. To tło i baza dla pozostałych elementów wyposażenia. Aby wnętrze stwarzało wrażenie ciepła, można postawić na jasne barwy ścian o ciepłej tonacji. Innym sposobem jest montaż fototapety na jednej ze ścian. To ponadczasowa metoda kreatywnego wykorzystania i kształtowania przestrzeni. Podobny efekt uzyskamy za pomocą wzorzystych tapet.

Wybór pomiędzy wzorami pikowania, fantazyjnymi ornamentami, lub strukturą starej cegły determinowany jest stylistyką, jaka panuje we wnętrzu. Obrazy, reprodukcje, lub plakaty na ścianach również z powodzeniem dopełniają kompletności aranżacyjnej. Ściana ozdobiona reprodukcją „Słoneczników” Van Gogha świetnie będzie wyglądać zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych loftach. W domach w stylu tradycyjnym można na ścianie powiesić zdjęcia lub obrazy członków rodziny w gustownych ramkach.

Stylowe dodatki

Drobne dodatki dekoracyjne to ostatni bastion stworzenia konkretnej stylistyki w mieszkaniu. Znakomicie ocieplają wnętrze, nadając mu ostatniego szlifu. Bardzo dobrze sprawdzają się żywe kwiaty osadzone w stylowych doniczkach. Bez znaczenia jest, czy będą to obszerne nowoczesne palmy, czy też kwitnące kolorowo fiołki, ponieważ każda żywa roślina uspokaja i wprowadza do wnętrza korzystny mikroklimat.

Bibeloty w formie ozdobnych szklanych i ceramicznych waz, pater, wazonów, czy kieliszków to idealny pomysł dla domowników, którzy lubią podziwiać piękno zamknięte w niewielkich przedmiotach. Przytulne mieszkanie, aby takim się stało, powinno zostać wyposażone w klimatyczne oświetlenie.

Często to właśnie oświetlenie sprawia, że padające pod różnym kątem promienie nadają wnętrzu zapraszający do relaksu klimat. Aby umilić wnętrze, najczęściej polecane jest oświetlenie boczne, a żarówki powinny charakteryzować się ciepłą barwą.

homeŹródło: Home & You