Wybór bramy garażowej – na co zwrócić uwagę

brama garażowa

Podejmując decyzję o kupnie bram trzeba zwrócić uwagę na jej właściwe użytkowanie, parametry, automatykę, estetykę i możliwości zabezpieczenia przeciwwłamaniowe. Jednak przed zakupem trzeba się zastanowić jakie potrzeby musi spełniać, aby uniknąć błędów podczas zamawiania. 

Bramy

Coraz szybciej rosnącą popularnością cieszą się bramy segmentowe. Posiadają dobre właściwości izolacyjne, pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz i przed garażem, są komfortowe i łatwe w obsłudze. Segmenty bramy są połączone zwisami i uszczelnione na łączeniach i obwodzie. Wszystkie nowoczesne bramy garażowe posiadają solidną i wytrzymałą konstrukcję. Umożliwia im to długie i bezproblemowe działanie, które potwierdza wieloletnia gwarancja od producenta.  Stalowe panele z wypełnieniem z pianki gwarantują idealny komfort termiczny. Zamknięty obwód stalowych arkuszy zapewnia wytrzymałość paneli, wyklucza rozwarstwienie przy wysokich temperaturach i nagrzaniu na słońcu lub przy gwałtownym zamykaniu bramy. 

Charakterystyka bram

Każdy rodzaj bram garażowych ma odmienną konstrukcję i sposób otwierania. Na rynku są cztery rodzaje wrót: uchylne, rozwierane, rolowane i segmentowe. Bramy roletowe są wyposażone w automatyczny napęd. Działają jak rolety zewnętrzne i zajmują mało miejsca. Płaszcz jest złożony z drobnych lameli z aluminium lub stali, nawijają się na wał, który jest zamontowany wewnątrz garażu lub w kasecie. Wrota cechują się dużą odpornością na korozję, bezpieczeństwo i przede wszystkim wygodzie w obsłudze. Bramy uchylne cieszą się popularnością ze względu na swoją cenę. Minusem jest niewystarczająca ciepłochronność, ponieważ nie są tak szczelne jak inne bramy.

Pozostałe bramy

Bramy rozwieralne nie są poręczne. Skrzydła bramy, nawet takiej, która jest wyposażona w elektryczne siłowniki, wymaga sporo miejsca przed garażemz a zimą najpierw trzeba będzie odśnieżyć w obrębie zasięgu. Ceny wszystkich bram są bardzo zróżnicowane, wszystko zależy od wielu parametrów, koloru i wzoru. Producent bram daje szerokie możliwości w wyborze odpowiedniej dla swojego garażu. Dzisiejsi producenci są w stanie wykonać modele w dużej ilości wzorów i faktur. Deski, kasetony, pionowe listwy lub gładkie modele. Istnieje również możliwość zamówienia indywidualnego wzoru, przeszklenia ze szkła, akrylu lub z przezroczystych płyt. Ze względu na swoją wielkość bramy garażowe wyróżniają się na tle elewacji. Dlatego podczas wyboru swojej bramy trzeba mieć na uwadze spójność estetyczną całej fasady budynku.