Dachy z poliwęglanu komorowego

dach z poliwęglanu

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów materiałów, którymi można będzie pokryć dach. Jeśli jednak zależy nam na efekcie i estetyce to poliwęglan komorowy jest najlepszy. Jest to materiał stosowany od wielu lat, który ma wielu zwolenników. My również możemy do nich dołączyć. Wykonanie dachu nie jest trudne dla kogoś, kto ma w tym bardzo duże doświadczenie. Jeśli nie wiemy jak montować płyty poliwęglanowego na dachu to lepiej się za to w ogóle nie brać. Firma zatrudniająca specjalistów wie jak tym się zająć i warto się do nich zgłosić. Ofertę takiej firmy znajdziemy na stronie https://rettap.pl/ i warto to sobie sprawdzić.

Zalety poliwęglanu komorowego

Na pewno ogromną zaletą takiego pokrycia jest waga. Zwykła dachówka czy jakiekolwiek inne pokrycie waży bardzo dużo. Tutaj tego nie ma, tutaj jedną dużą płytę może przenieść jedna osoba, a zatem ma to ogromną zaletę przy samym montażu. Lekkości, ale i trwałość to właśnie poliwęglan komorowy. Wiele osób właśnie, dlatego wybiera ten materiał na pokrycia dachów.  Przy montażu trzeba pamiętać o tym, aby w odpowiedni sposób docinać poliwęglan. Nie stosuje się przy montażu zwykłych wkrętów, jakie znamy. Tutaj konieczne są wkręty w specjalnym zabezpieczeniu. Wiercimy poliwęglan i nakładamy specjalne zatyczki. W ten sposób woda oraz para nie będą się do środka dostawały. Pamiętać należy również o tym, że brzegi poliwęglanu komorowego trzeba będzie zabezpieczać albo taśmą albo specjalnymi listami.

Ile kosztuje poliwęglan komorowy?

Poliwęglan komorowy jest tani porównując go do innych materiałów. Do tego jest o wiele bardziej wytrzymały, co tylko zachęca do jego zakupu. Jeśli będziemy chcieli zadaszyć taras to poliwęglan przepuszcza 80% światła. Mamy ochronę przed deszczem, ale jednocześnie jest widno, dlatego zastosowanie takiego materiału jest bardzo szerokie. Ważniejsze od ceny jest wykonanie całego poliwęglanu. Ceny są zależne od tego, jaką grubość poliwęglanu chcemy kupić. Może to być kilka milimetrów, ale może być i przeszło centymetr grubości, dlatego trzeba wszystko sobie sprawdzić zanim cokolwiek zamówimy. Poliwęglan komorowy jest objęty długoletnią gwarancją, dlatego będzie nam służył latami. Można zamówić bezbarwny jak i dymiony, dlatego trzeba porównać sobie różne oferty abyśmy mogli znaleźć tę, która dla nas jest najlepsza.  Warto wykorzystać coś tak estetycznego, trwałego i taniego do zadaszenia w tarasu czy czegokolwiek innego. Z użytkowania poliwęglanu na pewno będziemy bardzo zadowoleni, dlatego warto zainteresować się znacznie bliżej przygotowaną przez profesjonalną firmę ofertą.