Tynkowanie maszynowe, natryskowe – czym się charakteryzuje?

Tynkowanie maszynowe

Tynkowanie jest niezwykle przydatnym przedsięwzięciem z pogranicza prac budowlanych oraz wykończeniowych, które to umożliwia znaczną poprawę wyglądu powierzchni pionowych i poziomych przy pomocy specjalistycznych produktów oferowanych przez renomowane firmy działające w branży od wielu lat.

Kiedy jednak podejmiemy się go samodzielnie lub też oddelegujemy do jego wykonania zespół fachowców, warto wiedzieć, że mamy do wyboru dwie alternatywy – ściany lub inne podłoża możemy bowiem tynkować w sposób tradycyjny, a więc manualny, jak również w sposób maszynowy, nanosząc tynk dzięki wykorzystaniu w tym celu wysoce wydajnych urządzeń. W ramach dzisiejszego artykułu pragniemy przyjrzeć się nieco bliżej drugiemu z opisywanych rozwiązań, bowiem naszym zdaniem oferuje ono o wiele więcej korzyści i znacznie usprawnia pracę.

Na samym początku nadmienić należy, że zastosowanie odpowiednich maszyn sprawia, że aplikacja tynków na powierzchnię, która ma zostać poddana renowacji lub modernizacji zajmuje znacznie mniej czasu, co z kolei przekłada się na mniejszą liczbę roboczogodzin. W telegraficznym skrócie powiedzieć można więc, że takie rozwiązanie najzwyczajniej na świecie się opłaca, bowiem pozwala na ograniczenie kosztów realizacji projektu przy jednoczesnym zapewnieniu, że praca wykonana zostanie w sposób satysfakcjonujący. Niższe są także w nadmienionym przypadku koszty materiału, jako że wydajność tynkowania natryskowego jest o dziesięć do piętnastu procent wyższa od aplikacji manualnej.

To jednakże nie koniec korzyści wynikających z wyboru tego rozwiązania. Decydując się na tynkowanie maszynowe, możemy także znacznie ograniczyć zapotrzebowanie na siłę roboczą – dysponując odpowiednim sprzętem aplikację przeprowadzić możemy samodzielnie lub też oddelegować go jej wykonania jedną albo maksymalnie dwie osoby zaznajomione z obsługą urządzenia. Tynkowanie tradycyjne wymaga zaangażowania do pracy znacznie większej liczby osób celem osiągnięcia podobnych efektów, co jak doskonale wiadomo bezpośrednio przekłada się na ponoszone przez zlecającego koszty. Eksperci informują także, że natryskiwanie pozwala na uzyskanie lepszego, o wiele bardziej jednolitego efektu niż ma to miejsce w przypadku rozwiązań standardowych, co z kolei oznacza, że prawdopodobieństwo, iż będziemy zadowoleni z zaprezentowanych nam rezultatów prac jest o wiele wyższe. Warto także wiedzieć, że zastosowanie maszyn znacznie ułatwia aplikację tynku na obszarach trudnodostępnych, zakrzywionych, zdeformowanych, czy też w jakikolwiek inny sposób problematycznych. Niejednokrotnie nawet najbardziej uzdolniony pracownik może mieć nie lada trudności z nałożeniem tynku w miejsca, w które odpowiednio przystosowane urządzenie zaaplikuje je w mgnieniu oka. Jak więc widać, rozwiązanie to charakteryzuje się ogromną liczbą korzyści przy minimalnej ilości ewentualnych problemów, do których zaliczyć należy konieczność dysponowania właściwym typem urządzenia oraz jego regularnej konserwacji. Uważamy jednakże, że są to niewielkie wymogi, szczególnie jeżeli w zamian otrzymać możemy idealnie gładką i prezentującą się nadzwyczaj elegancko ścianę!