Systemy stosowane w tworzeniu inteligentnego domu

inteligentny dom

Podążając za wciąż posuwającą się naprzód technologią, coraz więcej ludzi decyduje się wyposażyć swoje domy, biura i najbliższą przestrzeń w bardziej ekonomiczne, łatwe w użyciu i wydajne urządzenia. W tym celu wymieniają dotychczasowe sprzęty na modele należące do Smart Home, automatycznego systemu pomagającemu sterować większością elementów gospodarstwa domowego.

Gniazda sterowane na pilota

Chociaż na wyposażenie inteligentnego domu składa się wiele funkcji, jak sterowanie alarmami, kamerami czy wykrywaczami dymu, zmiany można zacząć od kilku mniejszych akcesoriów. Jednymi z nich są gniazda sterowane pilotem. Pozwalają one użytkownikowi na sterowanie urządzeniami elektrycznymi nawet przebywając poza domem. Gniazda sterowane pilotem Bitsmart.pl pozwalają na kontrolowanie zasobów z każdego miejsca, w którym jest dostępna sieć internetowa. Do obsługi wystarczy zwykły smarfton.

Sterowanie bezprzewodowe urządzeniami elektrycznymi

Tego rodzaju gniazda nie wymagają instalowania dodatkowych kabli. Są one obsługiwane zarówno przez pilota, jak i bezpośrednio przy gniazdku. Do tego typu urządzenia można podłączyć wiele różnego rodzaju sprzętów – lampa, telewizor, czajnik, wentylator, zraszacze podwórkowe, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne to tylko kilka z nich. Ich obsługa i sterowanie jest bardzo proste, a uniwersalne możliwości użycia modeli podłączanych do stałych gniazd sprawiają, że w razie potrzeby można z łatwością przenosić je między pomieszczeniami.

Sterowanie przez aplikację

Dodatkowym elementem wielu modeli, zapewniającym większą mobilność i swobodę użytkowania jest możliwość operowania gniazdami poprzez aplikację. Dzięki podłączeniu gniazda do domowego Wi-Fi można sterować urządzeniami przebywając w innym pokoju lub nawet całkowicie poza domem. Wyłączenie telewizora czy nastawienie ekspresu do kawy będzie możliwe nie tylko przez telefon, ale również bez ingerencji właściciela. Dzięki zainstalowanym automatycznym sterownikom można ustawić godzinę, o której sprzęty domowe mają się aktywować i dezaktywować, a dzięki nieograniczonemu zasięgowi i stałemu nadzorowi poprzez aplikację można upewnić się, że wszystkie urządzenia działają bez zakłóceń, nawet przebywając daleko od domu. Dodatkowo, poprzez podłączenie gniazd do systemu Amazon Alexa można sterować systemami za pomocą komend głosowych.

Oszczędzanie energii i bezpieczeństwo

Dodatkową zaletą urządzeń podłączonych do gniazd sterowanych pilotem jest ich energooszczędność. Ponieważ użytkownicy coraz częściej mają na uwadze ilość zużywanej energii elektrycznej, systemy gniazd sterowanych pilotem pomagają w zaoszczędzaniu energii. Dzięki stałemu nadzorowi istnieje możliwość dokładnego zaprogramowania pracy sprzętów, a możliwość połączenia ze sobą wielu urządzeń optymalizuje ich działanie i dba o wydajność.

Produkty smart home to przede wszystkim nacisk na zwiększenie bezpieczeństwa. System Spacetronik (https://bitsmart.pl/system-spacetronik) pozwala na natychmiastowe wysyłanie powiadomień w przypadku przekroczenia zaprogramowanych parametrów.