Odpowiedni wybór drzwi zewnętrznych oraz montaż okien dachowych

Okna i drzwi

Drzwi zewnętrzne służą przede wszystkim do oddzielenia domu od podwórka, strzegą bezpieczeństwa wszystkich domowników oraz zapewniają ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak: wiatr, deszcz, śnieg oraz mróz. Warto również dodać, iż stanowią swego rodzaju barierę przed hałasem dobiegającym z zewnątrz. W przypadku okien dachowych, należy mieć na uwadze, iż są one źródłem światła w pomieszczeniach, które usytuowane są na poddaszach domów, powinny być one prawidłowo zainstalowane aby mogły spełniać swoją rolę.

Drzwi zewnętrzne – rodzaje

Stolarka drzwiowa to swego rodzaju wizytówka domu, powinna zachęcać do odwiedzin i wywierać dobre wrażenie na gościach, należy jednak pamiętać, iż drzwi zewnętrzne muszą sprostać wielu wymaganiom, dlatego ich zakup powinien być dobrze przemyślany. Ze względu na miejsce montażu wyróżnić można drzwi wejściowe do domu oraz drzwi wejściowe do mieszkania, nazywane często wewnątrzklatkowymi. Warto zaznaczyć, iż drzwi wewnątrzklatkowe mają słabszą konstrukcję, dlatego zaleca się ich stosowanie zgodnie z przeznaczeniem. Natomiast drzwi wejściowe projektowane są przede wszystkim z myślą o domach, są zdecydowanie bardziej grubsze i odporne na czynniki atmosferyczne. Dzięki dobrej izolacji termicznej dają pewność i gwarancję lepszej ochrony przed utratą ciepła.

Drzwi zewnętrzne – drewniane, stalowe czy PCV?

Kluczową rolę podczas wyboru odpowiednich drzwi odgrywa materiał z jakiego są wykonane, bowiem w znacznym stopniu odpowiada za wygląd oraz funkcjonalność i właściwości drzwi, istotna jest także jakość oraz technologia stosowana podczas produkcji. Jednymi z najczęściej  wybieranych przez klientów są:

  • drzwi zewnętrzne drewniane, ze względu na długoletnią tradycję posiadają bardzo duże zaufanie, mogą być wykończone na wiele różnych sposobów, aczkolwiek dużo zależy jak są wykonane i zabezpieczone. Najlepsze właściwości wykazują między innymi: mahoń oraz dębina
  • drzwi zewnętrzne stalowe, solidne i ciężkie drzwi, stanowią doskonałą ochronę przed włamaniem
  • drzwi zewnętrzne z pcv, są tanie i praktyczne, najczęściej występują w kolorze jasnym, białym, drzwi wejściowe z pcv znajdują zastosowanie najczęściej w przychodniach, szkołach oraz aptekach
  • drzwi zewnętrzne aluminiowe, wyglądają elegancko, stosuje się je najczęściej w nowoczesnych domach.

Okna dachowe – montaż

Należy przede wszystkim pamiętać, iż montaż okien dachowych to zadanie dla doświadczonych fachowców lub ekipy wykończeniowej, bardzo ważne jest aby zachować wszystkie zasady praktyki montażowej, dzięki temu zyskać można gwarancje prawidłowego funkcjonowania danego elementu. Osadzenie okna dachowego realizowane jest z reguły na etapie krycia dachu, dotyczy to budynku, który dopiero powstaje. Natomiast w przypadku istniejącego już obiektu wymianę okien dachowych najlepiej wykonywać podczas przeprowadzania remontu całej powierzchni dachu. Istotną rzeczą jest właściwy dobór rozmiaru okna do całego metrażu pomieszczenia, bowiem zależność między szerokością a odległością danych krokwi będzie miała wpływ na osadzenie okna. Stolarka okienna to zadanie dla specjalistów – my polecamy firmę Diadom z Białegostoku.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z firmą Diadom z Białegostoku, która prowadzi sprzedaż oraz montaż okien i drzwi.

Dane kontaktowe:

Diadom Białystok

tel: 502-408-377
tel: 517-851-743

mail: biuro@diadom.pl

www: diadom.pl

adres: ul. Antoniukowska 6, 15-845 Białystok