Schody zabiegowe drewniane w domu i firmie

schody

W większości wypadków każdy posiadacz domu i wielu właścicieli apartamentów muszą zaplanować w obiekcie schody. Umiejętny dobór schodów pozwala na zaoszczędzenie powierzchni mieszkalnej, sprawną komunikację pomiędzy piętrami oraz podniesienie estetyki przestrzeni. W zależności od inwestora schody wewnętrzne mogą przybrać różny kształt i wygląd. Popularnym modelem schodów są schody zabiegowe drewniane.

Schody zabiegowe drewniane – przyjazna konstrukcja, ciekawy wygląd

Kształt schodów i ich umiejscowienie wybiera się jeszcze na etapie projektu i budowy domu. Wielu inwestorów decyduje się na schody zabiegowe. W swoim rzucie przypominają one kształt litery U lub L. Charakteryzują się stopniami schodów w kształcie trójkątów lub trapezów, tzw. stopniami klinowymi.

Ważną cechą schodów drewnianych zabiegowych jest możliwość wyboru wariantu. Mają one ok. 50 różnych konfiguracji na 13 poziomach. Jednym z ciekawszych jest opcja schodów samonośnych. Do montażu tego rodzaju schodów nie potrzeba betonowych konstrukcji, stałą podporę stanowi dla nich podłoga lub ściana. Co więcej schody zabiegowe drewniane są na tyle proste w montażu, że inwestor może zainstalować je w domu samodzielnie.

Warianty schodów drewnianych zabiegowych

Schody zabiegowe wykonuje się najczęściej łącząc metal z drewnem. Konstrukcja metalowa utrzymuje drewniane stopnie. Tego rodzaju schody doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, a jeszcze lepiej w loftach. Schody są lekkie i tak samo się prezentują, a jednocześnie są bardzo wytrzymałe. Ciekawym wariantem wśród schodów drewnianych zabiegowych jest wariant ażurowy, doskonale wpisujący się w nowoczesne aranżacje przestrzeni.

Decydując się na konstrukcję metalowo drewnianą należy dobrać odpowiedni surowiec, dla schodów optymalnym będzie dąb, jesion, klon lub buk.

Schody drewniane zabiegowe nowoczesne w przestrzeni publicznej

Schody zabiegowe mogą funkcjonować nie tylko w prywatnych obiektach, ale i w przestrzeni publicznej. Spełniają swoją funkcję komunikacyjną np. w firmie. Z odpowiednio dobraną stalową balustradą i optymalnym gatunkiem drewna są bezpieczne i niezwykle estetyczne. Podkreślają charakter wnętrza i nadają mu swoistego stylu. Połączenie drewna i stali od lat tworzy jedną z atrakcyjniejszych kompozycji w architekturze. Kojarzy się z nowoczesnością i tradycją jednocześnie, dobrym smakiem i wyrafinowaniem.

Schody w każdej przestrzeni mają ogromne znaczenie dla estetyki wnętrza. W domach nadają ton a w środowisku biznesowym podkreślają nowoczesne podejście do działalności.