Panele kuchenne na szkle – pomysły na małą i dużą kuchnię

panele ze szkła

Dlaczego coraz częściej panele kuchenne na szkle zastępują tradycyjne kafelki? Powodów jest kilka. Po pierwsze – szybki czas montażu. W przeciwieństwie do tradycyjnych kafelek, które wymagają specjalnych przygotowań przed montażem (odpowiedni kolor i struktura fug), panele kuchenne na szkle montuje się w godzinę. Nie jest konieczny wybór fug, jedynie wybór silikonu, który w założeniu powinien pasować do koloru ścian. Czas schnięcia kafelek to kilka dni, czas schnięcia panelu kuchenne go na szkle to 1-2 dni. Takie rozwiązanie znacząco wpływa na oszczędność czasu i pracy.

Dlaczego coraz częściej panele kuchenne na szkle zastępują tradycyjne kafelki? Powodów jest kilka. Po pierwsze – szybki czas montażu. W przeciwieństwie do tradycyjnych kafelek, które wymagają specjalnych przygotowań przed montażem (odpowiedni kolor i struktura fug), panele kuchenne na szkle montuje się w godzinę. Nie jest konieczny wybór fug, jedynie wybór silikonu, który w założeniu powinien pasować do koloru ścian. Czas schnięcia kafelek to kilka dni, czas schnięcia panelu kuchennego na szkle to 1-2 dni. Takie rozwiązanie znacząco wpływa na oszczędność czasu i pracy.

Po drugie – trwałość i wytrzymałość. Tradycyjne kafelki kuchenne często pękają lub odpryskują przy silniejszym uderzeniu. Co najgorsze – rzadko kiedy udaje się je zastąpić lub naprawić szkody. Panele kuchenne na szkle wykonane są ze szkła hartowanego o grubości 4 mm, co sprawia, że są bardzo wytrzymałe na wysokie temperatury, rysy i pęknięcia (co nie znaczy, że taka sytuacja nie może mieć miejsca, ale zdarza się zdecydowanie rzadziej niż w przypadku kafelek).

Po trzecie – odporność na kurz i tłuszcz oraz inne zabrudzenia. Przypomnijcie sobie jak trudno doczyścić kafelki położone za płyta gazową czy zlewem. Oprócz osadzającego się kurzu często na kafelkach czy panelach ściennych osadzają się tłuste pozostałości po smażeniu, czy resztki sosów. Nie można temu zapobiec, ale zdecydowanie łatwiej czyści się panele szklane niż kafelki. Wystarczy je przetrzeć mokrą ściereczką raz na jakiś czas. Panele szklane są również odporne na wysoką temperaturę, co znaczy, że umieszczenie szklanego panelu za płytą grzewczą.

Po czwarte – estetyka. Niestety, jeśli chodzi o wybór kolorów i wzorów, kafelki przegrywają z panelami ściennymi już na starcie. Wybór grafiki dla paneli kuchennych jest całkowicie dowolny i nieograniczony. Można również stworzyć specjalny panel kuchenny na zamówienie, który będzie stworzony ze zdjęcia dostarczonego przez klienta. Dzięki temu można utrwalić ważny moment w życiu nie tylko na fotografii. Takie rozwiązanie zdecydowanie przeważa na korzyść nowoczesnych rozwiązań dekoracyjnych, a do takich należą szklane panele kuchenne.

W naszej ofercie dekoracji ściennych znajdziecie inspiracje oraz oryginalne panele kuchenne na szkle – największe w rozmiarze 140×70: https://wallmuralia.pl/panele-do-kuchni/panele-do-kuchni-140×70. Jeśli myślicie o szybkiej i efektownej zmianie wnętrza, panele kuchenne są świetną alternatywą dla tradycyjnych kafelek – rozświetlą i optycznie powiększą małą kuchnię, a dużej kuchni dodadzą niepowtarzalnego charakteru. 

Jesień to dobry czas na zmiany – przygotujcie swoje ściany na nadchodzące miesiące!