Balkon w nowej odsłonie – użyteczność i niestandardowy efekt wizualny

balkon

Szklane zabudowy balkonów, loggii, czy też tarasów cieszą się coraz szerszym zainteresowaniem wśród mieszkańców dużych miast. Gdy zbyt bardzo obawiamy się o zanieczyszczenie powietrza, ograniczony dostęp do przyrody lub też w sytuacji, gdy dokucza nam hałas z ulicy, idealnym rozwiązaniem okazać się może odpowiednia zabudowa balkonu. Warszawa to miasto, w którym z roku na rok rośnie ilość nowo wybudowanych mieszkań, w tym także w ekskluzywnych apartamentowcach. Możliwy jest więc wybór lokalu mieszkalnego w deweloperskiej inwestycji, którego balkon jest już zaopatrzony w szklaną zabudowę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by indywidualnie zainwestować w zabudowę balkonu będąc na przykład posiadaczem mieszkania w starszym budownictwie.

Zabudowa balkonu – Warszawa. Zalety inwestycji

Część deweloperów już na wstępnym etapie powstawania inwestycji decyduje się na oddawanie mieszkań w ręce właścicieli już z zabudowanymi przestrzeniami balkonowymi i tarasowymi. A dzieje się tak głównie ze względów ekonomicznych. Bezramowa zabudowa balkonu chroni bowiem konstrukcję całego budynku oraz znacząco zmniejsza korozję elementów uzbrojenia balkonów. Oszklenie balkonu wpływa tym samym na przyszłe zminimalizowanie kosztów renowacji budynku. Nie bez znaczenia jest także efekt wizualny oraz oczywiście komfort mieszkańców.

Jeśli zależy nam na nowoczesnym mieszkaniu, perfekcyjnie wpisującym się we współczesne, designerskie trendy, to koncepcją idealną jest właśnie zabudowa balkonu. Warszawa jest jednym z miast, w którym tego typu szklane zabudowy balkonowe o przemyślanej konstrukcji, cieszą oko i tworzą ultranowoczesny, miejski krajobraz. Tak stworzona oszklona przestrzeń zwiększa ponadto powierzchnię użytkową mieszkania i sprawia, że oszczędzamy na kosztach energii. W chłodne wieczory i poranki skutecznie chronieni jesteśmy przed niskimi temperaturami, wiatrem, czy też deszczem. Dzięki szklanej osłonie nieograniczenie podziwiać możemy miejskie widoki popijając przy tym gorącą kawę. Nie będzie nam dokuczał żaden hałas, ani gwar z pobliskiej ulicy. Bezramowa zabudowa balkonuto również czystość w naszym domu oraz stały dostęp do niezwykle cennego światła słonecznego. Czego chcieć więcej?

Szklane zabudowy balkonów. Jak to działa w praktyce?

Czym odznacza się szklana zabudowa balkonu? Warszawa to miasto, które jest liderem w Polsce w tej dziedzinie i z tego względu najlepiej będzie zdecydować się na wysoce praktyczne i bezpieczne systemy zabudowy balkonowej Lumon 6 – https://lumon.com/pl/klient/produkty-i-rozwiazania/szklana-zabudowa-balkonowa-lumon-6. System ten wykorzystuje tafle wykonane ze szkła hartowanego o grubości 10 lub 12 mm i o sporych gabarytach. Mocowane są one pomiędzy dwoma, wzmocnionymi profilami aluminiowymi. Jeden z profili montowany jest przy stropie, a drugi przy podsadzce lub przy poręczy balustrady. W przypadku już istniejących balkonów ostateczny projekt szklanej zabudowy zależy od konstrukcji elewacji budynku.

Bezramowa zabudowa balkonu charakteryzuje się tym, że przeszklenie nie ma żadnych ram, ani opraw. Powstałe w ten sposób okna są otwierane do wewnątrz i można je umyć w łatwy i bezpieczny sposób. Widoczne profile aluminiowe są malowane proszkowo na wybrany kolor. Zabudowa balkonu uwzględnia również górne, boczne i dolne uszczelnienie konstrukcji. Dzięki odpowiednim otworom woda deszczowa jest odprowadzana na zewnątrz. Montaż zabudowy jest niezwykle prosty i nie wymaga naruszania konstrukcji budynku, ani też żadnych skomplikowanych robót budowlanych.

Jakich pozwoleń wymaga zabudowa balkonu – Warszawa?

Gdy zdecydujemy się na oszklenie balkonu, to w przypadku mieszkań osiedlowych wymagana będzie zgoda zarządu wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni. Jeśli projekt zabudowy uwzględnia przesunięcie okna, drzwi lub też wyburzenie ściany w całości lub części, to niezbędne będzie uzyskanie pozwolenia z urzędu gminy lub miasta. Stworzenie szklanej zabudowy przy balkonach, tarasach i loggiach w prywatnych domach nie wiąże się natomiast z żadnymi pozwoleniami.