Ogrzewanie podczerwienią. Na czym to polega?

ogrzewanie na podczerwień

Dobór systemu grzewczego do nowego, powstającego lub modernizowanego budynku to spore wyzwanie, do którego realizacji trzeba dobrze się przygotować. Jedną z ciekawych i wartych rozważenia możliwości jest ogrzewanie podczerwienią – dowiedz się, na czym to polega.

Podczerwień – promieniowanie niewidzialne dla oczu

Promieniowanie podczerwone jest niezauważalne przez ludzkie oko, ale można odczuć je w postaci przyjemnego ciepła. Źródło podczerwieni stanowią wszystkie ciała fizyczne, których temperatura jest wyższa od zera bezwzględnego – emitują je zatem również nasze ciała.

Promieniowanie termiczne, a także IR (ang. Infrared) to inne nazwy, pod którymi znane jest promieniowanie podczerwone. Obejmuje ono imponujący zakres długości fal, a jego energia jest zależna od temperatury ciała. Kojarzy się przede wszystkim z ogrzewaniem – to właśnie tę metodę ogrzewania wybiera coraz więcej właścicieli domów, biur i innych budynków.

Dlaczego ogrzewanie podczerwienią wciąż cieszy się dużą popularnością i jakimi zaletami się charakteryzuje? Czytaj dalej.

Na czym polega ogrzewanie podczerwienią budynku?

Ten sposób ogrzewania budynku przewyższa możliwości systemu opartego na tradycyjnych grzejnikach. W domu, w którym pracują takie grzejniki, występują duże straty ciepła – ciepło rozprowadzane jest nierównomiernie, a powietrze w pomieszczeniu staje się suche. Niska jakość powietrza prowadzić może do pogorszenia komfortu i samopoczucia domowników.

W przypadku ogrzewania podczerwienią straty ciepła są wyeliminowane. Nie następuje tu ogrzewanie samego powietrza, lecz wszystkich znajdujących się we wnętrzu elementów – a te ogrzane elementy równomiernie oddają zgromadzoną energię oraz zapewniają optymalną temperaturę. Powietrze nie jest ani przegrzewane, ani nadmiernie wysuszone. Cały proces zachodzi więc o wiele sprawniej i wydajniej niż w przypadku standardowych rozwiązań.

Jakie urządzenie warto wybrać w przypadku chęci ogrzewania budynku na podczerwień? Do wyboru są panele grzewcze, promienniki podczerwieni, folie grzewcze, kable grzejne. Każde urządzenie oferuje swym użytkownikom liczne korzyści. Aby móc korzystać z tych zalet bez ograniczeń, warto przedyskutować wybór sprzętu ze specjalistami z dobrze ocenianej firmy.

Profesjonalna pomoc w doborze systemu grzewczego

Wszystkie osoby zainteresowane bezpiecznym, wydajnym, ekologicznym źródłem ciepła dla swojego domu zapraszamy do odwiedzenia strony NaSwoim.com.pl. Firma NaSwoim działa w branżach budowlanej, grzewczej i OZE od 2015 roku. Skutecznie pomaga wprowadzać do budynków przyjemne ciepło i utrzymywać komfort domowników na wysokim poziomie.

Specjaliści z firmy NaSwoim chętnie pomogą w doborze najlepszego rozwiązania dla domu i biura, analizując wszystkie cechy, jakimi wyróżniają się systemy grzewcze. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami. Kontakt z zespołem NaSwoim nawiążesz na kilka sposobów – telefonicznie, mailowo i za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej.

Sprawdź także energooszczędne grzejniki elektryczne na: https://www.naswoim.com.pl/naswoim/grzejniki-elektryczne.html