Obrazy kilkuczęściowe – dlaczego są tak popularne?

obrazy kilkuczęściowe

Nawet w najpiękniej umeblowanym pomieszczeniu nie może zabraknąć obrazów. Bez nich ściany będą puste, co znacznie pogorszy odbiór naszego pokoju. Ostatnimi czasy popularnością cieszą się obrazy kilkuczęściowe. Swoją popularność zawdzięczają swojej pomysłowości oraz rozmiarom.

Popularność obrazów kilkuczęściowych

Możemy się zastanawiać skąd popularność takich obrazów. Aby zapełnić pustą przestrzeń na ścianie, na ogół nie wystarczy jeden obraz. Dobranie kilku obrazów, tak aby pasowały zarówno do siebie, jak i do pokoju może być problematyczne. Obrazy kilkuczęściowe rozwiązują ten problem. Prezentują one jeden wzór, jednakże na kilku płótnach, dzięki czemu poszczególne kawałki obrazu są do siebie dopasowane.

Najczęściej wybierany jest obraz tryptyk, czyli 3-częściowy. Na rynku można znaleźć bardzo dużą ilość właśnie takich obrazów, ponieważ obraz tryptyki jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem.

Czemu akurat 3 części?

Większość pokoi w domach jest podobnych rozmiarów. Do większości takich pomieszczeń idealne będą obrazy 3-częściowe, ponieważ będą one odpowiedniej wielkości. Jeśli nasz obraz byłby za mały, to pokój nadal będzie wyglądał pusto. Znowu, gdy wybrane przez nas obrazy będą zbyt duże, to będzie to wyglądać nieestetycznie. Właśnie dlatego tryptyki cieszą się największym zainteresowaniem, ponieważ ich rozmiar pasuje do większości pomieszczeń.

Ciekawe wzory

Dzięki rozdzieleniu obrazu na kilka mniejszych części możemy uzyskać ciekawy efekt. Często poszczególne części płótna będą oddalone od siebie o kilka centymetrów, więc goła ściana będzie widoczna pomiędzy nimi. Jednakże to dobrze, ponieważ dzięki temu uzyskamy ciekawy efekt ściany łączącej się z obrazem.

Zastosowanie kilku kawałków płótna pozwala artystom na stworzenie ciekawszego dzieła, niż miałoby to miejsce podczas używania jednej jego części.

Obrazy standardowe czy kilkuczęściowe?

Tak naprawdę wybór zależy już tylko i wyłącznie od nas. Z pewnością powinniśmy rozważyć obie opcje i wybrać tę, która będzie dla nas najlepsza. Musimy jednakże pamiętać, że tryptyki pozwalają nam zapełnić większą ilość miejsca, przy jednoczesnym mniejszym nakładzie finansowym. Nadal często wybiera się standardowe obrazy, dlatego, jeśli my wybierzemy ten kilkuczęściowy, to z pewnością uda nam się wywołać efekt wow.

Jak więc widać, nie ma się co dziwić rosnącej popularności obrazów kilkuczęściowych. Są one nowością dla wielu ludzi, pomimo że na rynku znajdują się już od kilku lat. Z pewnością warto rozważyć takie rozwiązanie podczas szukania obrazów do naszego domu.