Nietypowy wymiar okien? Wybierz rolety na wymiar!

rolety na wymiar

Rolety są zarówno niezwykle praktyczne, jak i estetyczne. Biorąc pod uwagę szeroki wybór różnego rodzaju modeli rolet na rynku, każdy może wybrać taki, który najlepiej będzie spełniać oczekiwania. Problem może jednak pojawić się w sytuacji, kiedy posiada się okna o dość nietypowym rozmiarze. Na szczęście większość producentów oferuje możliwość zamówienia rol na wymiar.

Popularne rodzaje rolet

Zanim jednak zleci się produkcję rolet na wymiar zdecydować należy się konkretnych ich typ. Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne rodzaje rolet. Jednym z nich są rolety typu dzień i noc. To rozwiązanie bardzo funkcjonalne. Pozwalają na regulację zaciemnienia w pomieszczeniu, a jednocześnie pełnią rolę dekoracyjną. Wszystko dzięki temu, iż posiadają one bardzo dobrze prezentujący się wzór poziomych pasów. Przy takich roletach śmiało zrezygnować można z zasłon. Innym rodzajem rolet są rolety transparentne. Jak można się domyśleć, przepuszczają one światło nawet wówczas, kiedy są zasłonięte. Dzięki temu nie pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia. To idealne rozwiązanie w przypadku pomieszczeń, w które chce się odpocząć, ale jednoczenie nie chce się całkowicie rezygnować ze światła naturalnego. Odwrotny efekt dają rolety zaciemniające. Dzięki nim pomieszczenie może zostać całkowicie zaciemnione. Osoby, którym przede wszystkim zależy na stylowej dekoracji pomieszczenia wybrać powinny rolety rzymskie. Rolety te prezentują się bowiem niezwykle elegancko.

Zalety rolet

Montaż rolet wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim dają więcej możliwości w porównaniu ze zwykłymi zasłonami. Pozwalają na regulacje zaciemnienia czy przysłonięcie wybranego okna. Szeroki wybór rolet pozwala na dopasowanie ich do niemal każdego stylu w jakim urządzone jest dane pomieszczenie. Poza tym są łatwe w montażu i czyszczeniu. Jak zatem widać, korzyści wynikających z montażu rolet jest wiele. I co ważne, rolety dopasować można pod każdy wymiar okna.

Nietypowe okna

Może się jednak zdarzyć tak, iż posiada się dość nietypowy typ okien. Przykładem takich okien mogą być okna dachowe. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będą rolety na wymiar. W przypadku okien dachowych polecić można zamówienie rolet plisowanych. Skutecznie chronią pomieszczenie przed promieniami słonecznymi i zapewniają odpowiedni poziom zaciemnienia. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest zamówienie rolet na wymiar z tkaniną termoizolacyjną. Takie rolety zapewnią pełen komfort przebywania w pomieszczeniu na poddaszu. Rolety plisowane można bez problemu dopasować do niemal każdego okna o nietypowym wymiarze.

Rolety na każdy wymiar dają gwarancję zadowolenia. Są bowiem wykonane w takich sposób, aby idealnie pasowały do posiadanych okien. Pozwalają na swobodne z nich korzystanie i dostosowanie do własnych, indywidualnych potrzeb. Posiadają zatem okna o nietypowym rozmiarze warto jest z takiego rozwiązania skorzystać. Dzięki temu można zapewnić sobie komfort mieszkania, a dodatkowo zastosować element dekoracyjnych, który świetnie sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu.