Masz mokre tynki i posadzki? Wynajmij osuszacz powietrza

osuszacz powietrza

Wilgoć technologiczna powstaje podczas prowadzenia prac mokrych na budowie, czyli tynkowania, szpachlowania czy wylewania posadzek. Podczas tych robót wprowadzane są do budynku ogromne ilości wody, np. 100 m2 tynku gipsowego zawiera w sobie 1000 m3 wody. Jej naturalne odeschnięcie w krótkim czasie, w szczególności w naszej strefie klimatycznej, jest niemożliwe. Bardzo często czas oczekiwania na możliwość prowadzenia dalszych prac powoduje znaczne wydłużenie czasu budowy i wiąże się z dodatkowymi kosztami, z płaceniem kar umownych za przekroczenie terminów włącznie.

Kiedy osuszać budynki?

Budowlańcy doskonale znają problem mokrych plam na ścianach. W okresie jesienno-zimowym osuszanie budynków domowymi sposobami poprzez podnoszenie temperatury i wietrzenie nie wystarczą. Otwierając okna, wpuszczamy ogromne masy zimnego powietrza do wnętrza, co w połączeniu z powietrzem ogrzanym i wilgotnym wewnątrz budynku powoduje dodatkowe wykraplanie się pary wodnej na oknach i sufitach. Dzieje się tak poprzez różnice temperatur, a proces suszenia znacznie się pogarsza. W konsekwencji wszelkie prace zostają wstrzymane, bo na mokrych tynkach i posadzkach zabronione jest podejmowanie jakichkolwiek robót wykończeniowych. 

Kto może pomóc w osuszaniu budynków?

Kwestię osuszania budynków warto pozostawić specjalistom z odpowiednią praktyką. Szilo Fachowe Osuszanie Budynków Poznań to profesjonalna firma zajmująca się wynajmem osuszaczy w Poznaniu i okolicach. Pracownicy posiadają kilkuletnie doświadczenie w osuszaniu budynków z wilgoci technologicznej (budowalnej) oraz osuszaniu po zalaniach na terenie Wielkopolski. 

Przebieg procesu osuszania 

Proces osuszania należy rozpocząć od pomiaru wilgotności materiałów budowlanych 

i powietrza oraz temperatury. Następnie specjaliści z odpowiednią wiedzą na temat osuszania doradzą, jaki sprzęt jest potrzebny, by efektywnie osuszyć budynek. Wskażą, gdzie rozstawić osuszacze powietrza i wentylatory. Firma Szilo dysponuje osuszaczami powietrza o mocach od 50 litrów do 150 litrów na dobę. W ramach kompleksowej obsługi klientom proponujemy dowóz, instalację wraz z okablowaniem oraz przeszkolenie do obsługi oferowanych osuszaczy powietrza.  

Należy pamiętać jeszcze o kliku kwestiach technicznych – osuszacz powietrza skutecznie osuszy pomieszczenie w odpowiedniej temperaturze – im cieplej, tym lepiej. Minimalna temperatura dla osuszaczy to 5°C, jednak wydajność urządzeń jest wtedy praktycznie znikoma. Absolutnym minimum jest temperatura powietrza 10°C, optymalnym 15°C. Do podniesienia temperatury stosuje się nagrzewnice elektryczne lub olejowe. Nagrzewnica gazowa nie jest wskazana, gdyż wytrąca wilgoć.

Szilo Fachowe Osuszanie Budynków 

Łukasz Jazy 

www.szilo.pl