Jak dobrać baterię natryskową?

bateria natryskowa

Dobór odpowiedniej baterii natryskowej może stanowić duże wyzwanie dla tych, którzy zmagają się z remontem łazienki pierwszy raz. Wybór baterii zależy od wielu czynników. Wymagania estetyczne właścicieli są bardzo ważne, jednak należy wziąć pod uwagę także względy techniczne i funkcjonalność wybranego modelu. Warto poświęcić na wybór odpowiedniego produktu dłuższą chwilę, gdyż dobrze dobrane baterie natryskowe sprawią, że będziemy cieszyć się funkcjonalną łazienką przez długie lata.

Montaż baterii natryskowej

Kluczową decyzją, którą należy podjąć odpowiednio wcześniej jest sposób montażu baterii. Jeśli zdecydujemy się na baterię podtynkową należy określić jej wysokość oraz miejsce, gdzie ma zostać zamontowany element podtynkowy. Należy dobrze rozważyć to zagadnienie, gdyż wszelkie późniejsze zmiany będą dosyć kosztowne. Aby możliwy był montaż baterii podtynkowej ściana musi mieć też zachowaną minimalną grubość. Montaż baterii natynkowej jest pod tym względem mniej skomplikowany i można go jeszcze delikatnie skorygować na późniejszym etapie remontu.

Rodzaj baterii, a styl wnętrza

Bateria natynkowa lepiej sprawdzi się we wnętrzach tradycyjnych, lub tych stylizowanych na rustykalne. Taka bateria może mieć wbudowany uchwyt do zamontowania słuchawki prysznicowej, lub być w komplecie z całym zestawem prysznicowym. W skład takiego zestawu wchodzi sama bateria wraz z przyłączem węża, drążek z regulowanym uchwytem na odwieszenie słuchawki i ewentualnie deszczownica. Natomiast bateria podtynkowa pasuje do nowoczesnych, minimalistycznych łazienek. Dobrze współgra także z wyposażeniem łazienek w stylu SPA. W skład zestawu wchodzi element podtynkowy wraz z elementem natynkowym, na którym znajdują się przyciski lub pokrętła sterujące. 

Oprócz tego konieczne jest zamontowanie przyłącza wody wraz z uchwytem na słuchawkę. Uchwyt na słuchawkę może zostać zastąpiony przez drążek. Decydując się na montaż baterii podtynkowej, trzeba podjąć decyzję odnośnie deszczownicy. Jej przyłącze musi zostać przygotowane przed położeniem płytek. Jeśli nie jesteśmy ostatecznie zdecydowani, warto takie przyłącze przygotować, a ostatecznego wyboru dokonać na późniejszym etapie. 

W ofercie sklepu Onninen znajdziesz różne typy baterii natryskowych, które pasują do każdego stylu. Wybierać można spośród baterii od tych najbardziej znanych producentów i tych mniej znanych. Dobierać można pod względem kształtu elementów – te geometryczne pasują do łazienek nowoczesnych, te o łagodniejszych formach do wnętrz bardziej tradycyjnych – oraz ich wykończenia i koloru.