Kiedy zdecydować się na dom kanadyjski?

dom kanadyjski

Drewno to materiał ponadczasowy, z którego wciąż tworzy się okazałe meble czy… domy. W Polsce coraz popularniejsza staje się zwłaszcza technologia szkieletowa, nazywana również kanadyjską, dzięki której możesz postawić budynek szybciej i za mniejsze pieniądze. Sprawdź, jakie są zalety domu kanadyjskiego i kiedy warto się na niego zdecydować!

Zalety domu kanadyjskiego

Dom kanadyjski wznoszony jest z gotowych, prefabrykowanych elementów z drewna konstrukcyjnego. Jest ono przywożone na plac budowy i to bezpośrednio na nim łączy się kolejne części, z których wznoszony zostaje budynek. Dzięki temu proces budowy jest szybki, a uznane i doświadczone ekipy są w stanie zakończyć go w 3-4 miesiące. To jednocześnie pierwsza i dla wielu inwestorów najważniejsza zaleta domu kanadyjskiego.

Druga? Oczywiście oszczędności, na które wpływa z jednej strony krótki czas budowy, a z drugiej niski stopień skomplikowania prac. W praktyce dom z drewna może być tańszy od tradycyjnego nawet o 20-30%, co również jest doskonałą wiadomością dla inwestorów. Podobnie jak fakt, że budowę można rozpocząć o dowolnej porze roku – również jesienią czy zimą, ponieważ większość prac to roboty suche, które można przeprowadzić nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Warto również dodać, że dom z drewna, wzniesiony w technologii kanadyjskiej, będzie doskonale zatrzymywał ciepło, zapewni odpowiedni mikroklimat we wnętrzach, a do tego pozostanie trwały na przestrzeni wielu dziesięcioleci. Wszystko to sprawia, że na jego budowę decyduje się coraz więcej osób.

Kiedy budowa domu z drewna to dobry pomysł?

Skoro znasz już zalety domu kanadyjskiego, możemy przejść do odpowiedzi na najważniejsze pytanie – kiedy warto się na niego zdecydować? Jest to rozwiązanie polecane przede wszystkim osobom, które:

  • nie chcą czekać na dom latami – szybka budowa sprawia, że będziesz cieszyć się swoim wymarzonym miejscem do życia nawet po 3-4 miesiącach;
  • posiadają ograniczony budżet i chcą wznieść piękny dom taniej niż w przypadku tradycyjnych technologii;
  • cenią sobie komfort codziennego życia albo cierpią na różnego rodzaju alergie – w domu z drewna problem ten całkowicie znika;
  • pragną korzystać z rozwiązań ekologicznych, które sprzyjają zarówno środowisku naturalnemu, jak też zdrowiu człowieka;
  • chcą mieszkać w pięknym, nowoczesnym domu, który nawet po wielu dziesięcioleciach pozostanie estetyczny i funkcjonalny, zapewniając radość wszystkim członkom rodziny.

Zalety domu kanadyjskiego są niepodważalne i to właśnie dzięki nim tego rodzaju rozwiązania cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Jeżeli marzysz o pięknym, trwałym i komfortowym miejscu do życia – jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie!

Pamiętaj! Jeżeli chcesz, aby budowa domu z drewna przebiegała sprawnie i bezproblemowo, zatrudnij doświadczoną ekipę specjalizującą się w technologii szkieletowej. W ten sposób zyskasz pewność, że wzniesiony obiekt w stu procentach spełni wszelkie Twoje oczekiwania.