Jaki grzejnik do łazienki wybrać?

Grzejnik łazienkowy z grzałką

Jednym z niezbędnych elementów łazienki jest bez wątpienia grzejnik, który musi znaleźć się na liście elementów podczas kompletacji wyposażenia łazienki. Na co warto więc zwrócić uwagę podczas doboru tego fundamentalnego elementu?

Jaki grzejnik kupić?

Pierwszym z kryteriów, który trzeba mieć na uwadze jej wielkość łazienki oraz stopień wilgotności. Jeśli mowa o mniejszych pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności warto wziąć pod uwagę grzejniki drabinkowe bądź panelowe. Oba z nich cieszą się popularności, stanowiąc jednocześnie element ozdobny w łazience.

Rodzaje grzejników

Niestety nie samym wyglądem grzejnika należy się kierować, a przede wszystkim rodzajem instalacji znajdującej się w mieszkaniu oraz wymiarami. Grzejnik może być wodny, elektryczny bądź wodny z grzałką elektryczną.

Grzejniki wodne bardzo skutecznie zastępują tradycyjne kaloryfery, jednak nie działają one poza sezonem grzewczym. Grzejniki te podłączane są do instalacji centralnej. Niektóre z nich wyposażone są w zawór termostatyczny, który pomaga w regulacji odpowiedniej dla nas temperatury.

Najczęstszym wyborem przy zakupie grzejnika jest grzejnik łazienkowy wodno elektryczny, który łączy ze sobą dwa typy ogrzewania, dając mieszkańcom wysoki komfort użytkowania.

Ten rodzaj grzejnika wyposażony jest w dodatkową grzałkę elektryczną co pozwala korzystać z niego przez cały rok.

Grzejniki elektryczne z kolei powinny być wybierane jako dodatkowe urządzenie do dogrzania łazienki bądź suszenia ubrań. Nie są one w stanie samodzielnie ogrzać pomieszczenia. Podłączane są do gniazdka o napięciu 220V.

Sklep z grzejnikami Terma-Tech s.c

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Będąc już w sklepie warto poprosić o pomoc fachowców, którzy doradzą nam pod kątem optymalnego wyboru. Należy przed wizytą w sklepie przygotować kilka istotnych informacji takich jak: wymiary łazienki czy miejsce, w którym znajduje się okno. Pomoże to w ustaleniu odpowiedniej, optymalnej mocy grzewczej dla grzejnika.

Następnymi istotnymi elementami może okazać się okres gwarancji. Naturalnie – im dłuższa gwarancja tym lepiej i tym większe zaufanie i jakość wykonania produktu. Kilkuletnia gwarancja jest więc obowiązkowa. Grzejniki łazienkowe posiadają również szereg udogodnień, które stanowią pomoc w trakcie montażu. Warto więc mieć na uwadze dodatkowe haczyki, półki czy wieszaki. Grzejniki posiadają przeważnie szeroką gamę kolorów dzięki czemu każdy dobierze barwę według własnego gustu.

Montaż

Po zakupie grzejnika i dostosowaniu wszystkich parametrów pora zabrać się za montaż. W tej kwestii warto także mieć na uwadze kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim należy unikać miejsc gdzie powietrze będzie zawilgocone. Dotyczy to więc wszystkich przestrzeni przy oknie, prysznicu czy umywalce. Dodatkowo przy wyborze grzejnika z grzałką trzeba pamiętać o ewentualnym montażu gniazda elektrycznego by uniknąć problemu z wiszącymi przewodami.

Podsumowując, wybierając grzejnik należy brać pod uwagę ich dostępne rodzaje. Zakup konkretnego modelu jest zależy między innymi od rodzaju dostępnej instalacji czy wielkości łazienki.