Jak usunąć wosk z dowolnej powierzchni

usuwanie wosku

Blask zapalonych świec zawsze tworzy świąteczną atmosferę podczas świąt, ale kapanie i kałuże wosku, które mogą zostawić, nie są powodem do świętowania. Oto, jak na dobre usunąć wosk z każdej powierzchni, nie drapiąc mebli ani nie brudząc ścian.

Usuwanie wosku z drewna

Podczas usuwania wosku z drewna najpierw utwardzamy wosk kostką lodu, a następnie ostrożnie zdrapujemy go za pomocą przeterminowanej karty kredytowej lub plastikowej linijki. Zetrzeć pozostałości kremowym woskiem do mebli.

Podłogi winylowe i usuwanie wosku

Namocz miejsce gorącą wodą i wytrzyj wosk suchą szmatką. Powtarzaj czynność, aż wosk zostanie usunięty, a następnie usuń resztki , stosując dotyk uniwersalnego środka do usuwania, na przykład Cif.

Usuwanie wosku z dywanu

Zeskrob nadmiar wosku. Na wilgotny wosk połóż wilgotną, niestrzępiącą się białą szmatkę i nanieś średnie ciepło żelazkiem; wosk przylgnie do tkaniny. Użyj alkoholu w celu usunięcia pozostałości. Albo zamrozić wosk za pomocą paczki z lodem, a następnie roztrzaskać zamarzniętą kępę tępym przedmiotem, tak jak uchwyt naczynia kuchennego. Odkurz elementy, zanim zmiękną.

Usuwanie wosku ze szklanej powierzchni

Aby usunąć wosk ze szkła, zeskrob nadmiar, a następnie zastosuj suszarkę suszarką ustawioną na MEDIUM, wycierając wosk szmatką, gdy zmięknie. Umyj obszar gorącą wodą z mydłem, aby usunąć pozostałości.

Malowana ściana – usunięcie wosku ze świecy

Nałóż średnie ciepło suszarką i wytrzyj nadmiar wosku, gdy zmięknie. Usunąć pozostałości roztworem 1 części octu na 3 części wody.

Bielizna i meble z tkaniny

Usuń jak najwięcej wosku za pomocą cienkiego noża do masła. Przełóż pościel między dwie zwykłe torby papierowe – jeśli pracujesz na meblu, po prostu nakryj go workiem – i prasuj średnim ogniem, aż wosk przeniesie się do torby. Powtórz tę czynność, jeśli potrzebujesz więcej toreb. Plamy resztek barwnika z denaturatem.

Meble skórzane

Szybko przesuń suszarkę nad powierzchnię, aby ogrzać wosk, ale nie spalaj skóry. Usuń wosk za pomocą czystej szmatki, a następnie użyj pasty do polerowania mebli skórzanych lub wilgotnej szmatki z łagodnym mydłem, aby usunąć pozostałości i chronić skórę przed wysychaniem.

One thought on “Jak usunąć wosk z dowolnej powierzchni

  1. Podczas usuwania wosku z drewna najpierw utwardzamy wosk kostką lodu, a następnie ostrożnie zdrapujemy go za pomocą przeterminowanej karty kredytowej lub plastikowej linijki. Zetrzeć pozostałości kremowym woskiem do mebli.

Comments are closed.