Jak rozpoznać dobrą wypożyczalnię sprzętu budowlanego?

podnośnik koszowy

Prowadzenie firmy budowlanej nie jest proste, podobnie zresztą jak realizacja powierzonych jej zleceń bez wymaganego sprzętu. Korzystanie z pomocy profesjonalnej, zewnętrznej wypożyczalni jest w tym przypadku niezbędne o ile firma ta działa profesjonalnie i rzeczowo. Jak taką firmę rozpoznać?

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego a transport

Profesjonalna wypożyczalnia sprzętu budowlanego zadba o transport. Przerzucanie tego obowiązku na Zleceniodawcę jest po prostu niepoważne. Co więcej, transport ten powinien obejmować kwestię dowozu do wybranej przez Klienta lokalizacji a nie do jakiegoś “punktu zbornego”, z którego ma on przewieźć wypożyczony sprzęt. Nawiasem mówiąc, istnieje sporo firm, które próbują w ten sposób wywindować koszty (tania maszyna + drogi transport). Z takich usług też nie warto korzystać!

Skoro mowa o kosztach…

Warto zwrócić uwagę na strukturę ponoszonych przez Zleceniodawcę kosztów wypożyczenia. Oprócz oczywistej opłaty za realizację zlecenia, do jego kosztów powinny się zaliczać wyłącznie wydatki ponoszone na mycie i paliwo. Opcjonalnie wypożyczalnia sprzętu budowlanego może jeszcze zażądać dodatkowej kaucji za utrzymanie sprzętu w odpowiednim stanie technicznym. Koszty dodatkowe raczej nie powinny wchodzić w grę, zwłaszcza że wynajem sprzętu i tak jest stosunkowo drogi.

O ubezpieczeniu słów kilka

Profesjonalna wypożyczalnia powinna również zadbać o stosowną umowę ubezpieczenia. Klient powinien – przed podpisaniem z nią umowy – dokładnie dowiedzieć się, jak to ubezpieczenie wygląda i w jakich sytuacjach można z niego skorzystać. Nie zapominajmy, że w trakcie budowy ryzyko uszkodzenia sprzętu budowlanego jest bardzo duże. Jeśli zatem wypożyczalnia unika jednoznacznej odpowiedzi co do kwestii ubezpieczenia własnego sprzętu, nie warto z jej usług korzystać.

Podsumowując, dobra wypożyczalnia sprzętu nie musi być najtańsza. Wręcz przeciwnie – często profesjonaliści każą nam słono płacić za swoje usługi. Jednak dzięki temu mamy pewność, że cała transakcja będzie dla nas bezpieczna.