Izolacja natryskowa pianką PUR – nowoczesna metoda ocieplania

izolacja natryskowa pur

Wraz z rozwojem technologii oraz świadomości inwestorów w zakresie ocieplania budynków coraz częściej stosuje się nowoczesne metody, pozwalające na efektywną i trwałą termoizolację poddaszy, fundamentów oraz stropów i posadzek. Przy szukaniu odpowiedniego sposobu na ocieplenie budynku warto przyjrzeć się bliżej nowoczesnej metodzie, jaką jest izolacja natryskowa pianką poliuretanową. Dlaczego warto ocieplić budynek pianką PUR? Czym się wyróżnia na tle innych materiałów izolacyjnych?

Pianka PUR – co to takiego?

Pianka poliuretanowa jest materiałem izolacyjnym, którym wraz z rozwojem technologii został ulepszony. Początkowo technologia pozwala na wytwarzanie pianek twardych, sztywnych. Obecnie dostępne są również pianki elastyczne, w aerozolu. Piankę rozprowadza się pod ciśnieniem za pomocą specjalistycznego sprzętu. Jest to szybka i efektywna metoda, pozwalająca skutecznie ocieplić budynek. W porównaniu do tradycyjnych metod stosowanie pianki pur jest bardzo proste, jednakże wymaga doświadczenia oraz specjalistycznego sprzętu. Pianka poliuretanowa tworzy trwałą i wytrzymałą powłokę, która skutecznie zatrzymuje ciepło podczas zimowych miesięcy oraz chłód podczas letnich dni. Tłumi hałasy z zewnątrz oraz nie obciąża konstrukcji dachu, tak jak tradycyjna wełna. Prawidłowo wykonane ocieplenie metodą izolacji natryskowej pianką PUR pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 50%!

Ocieplenie poddaszy, stropów i fundamentów metodą izolacji natryskowej pianką PUR

Największe straty ciepła w domach wynikają z nieszczelności na strychach i poddaszach. Straty mogą dochodzić do nawet 40%. Prawidłowe ocieplenie poddasza jest bardzo istotne w kontekście energooszczędności. Pianka PUR jest świetnym materiałem pozwalającym uzupełnić wszelkie dziury, szpary oraz szczeliny, przez które ucieka ciepło. W wyniku ocieplania poddasza pianką pur konstrukcja dachu nie zostaje obciążona. Co więcej, pianka jest odporna na pleśń, grzyby oraz inne drobnoustroje. Dzięki wysokiej odporności zachowuje swoje właściwości izolacyjne i mechaniczne przez wiele lat. Więcej o ocieplaniu poddaszy pianką PUR na: termil.pl/ocieplenie-domu/ocieplenie-poddasza/

Izolacja natryskowa pianką PUR to nowoczesna metoda, zyskująca coraz większą popularność. Jest stosowana zarówno w budynkach prywatnych, jak i przemysłowych. Biorąc pod uwagę oszczędność czasu, trwałość i wyjątkową skuteczność tej metody warto zainwestować w ocieplenie budynku pianką PUR!