Idealny sposób na ciepły dom

piec z płaszczem wodnym

Piece z płaszczem wodnym to świetny sposób na ekonomiczne (i niezwykle skuteczne) ogrzanie domu. Nie bez przyczyny cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów i powoli wypierają tradycyjne metody ogrzewania. Są efektywne, trwałe, tanie w użytkowaniu i…mogą być ozdobą. Jak działają? Gdzie je kupić?

Co to jest piec z płaszczem wodnym?

Piec z płaszczem wodnym to innowacyjne rozwiązanie, chociaż jego konstrukcja jest zaskakująco prosta. Komora spalania pieca otoczona jest zamkniętą przestrzenią wypełnioną wodą (która tworzy właśnie płaszcz wodny). Ciecz jest podgrzewana i poprzez specjalny system rozprowadzana po wybranych pomieszczeniach domu – piec, oprócz tego, że ogrzewa główne pomieszczenie w którym się znajduje, dogrzewa też resztę domu. Instalacja takiego systemu może znacząco obniżyć koszty ogrzewania, zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach.

Główną zaletą pieca z płaszczem wodnym jest to, że pozwala w pełni wykorzystać spalany materiał i odzyskać ciepło, które w tradycyjnym modelu wydostałoby się przez komin. Zmniejsza się również czas nagrzewania domu.

Chociaż rozwiązanie może być stosowane z właściwie każdą instalacją grzewczą (jak np. kaloryfer), najczęściej wykorzystywany jest w połączeniu z kominkiem. 

Na co zwrócić uwagę?

Aby piec działał efektywnie bardzo ważne jest ustalenie rozmiaru powierzchni, która ma być ogrzewana, obecne docieplenie budynku, a także rozmiar i przekrój komina (bardzo ważny jest optymalny ciąg). Chociaż instalacja nie jest skomplikowana, dla bezpieczeństwa powinna być zlecona profesjonalistom.

Koszt takiego pieca z płaszczem wodnym może być bardzo różny. Zależy przede wszystkim od mocy, oraz materiału, z którego jest zrobiony (to może być np. stal lub żeliwo), a także jakości materiałów montażowych.

Płaszcz wodny można oczywiście dokupić do posiadanego już kominka, jednak w gotowym zestawie z piecem to zdecydowanie bardziej opłacalny zakup.

Eksploatacja i konserwacja takiego urządzenia nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy, jest bardzo prosta, podobnie do tradycyjnych modeli.

Gdzie kupić? 

Piece z płaszczem wodnym można bez problemu znaleźć w Internecie. Szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu. Warto skorzystać z serwisów z ogłoszeniami, np. Pokato.pl.  

Intuicyjna wyszukiwarka ogłoszeń ułatwi poszukiwanie idealnego przedmiotu, chociaż można też wybrać konkretną kategorię produktów na stronie. Portal umożliwia kontakt ze sprzedawcą (czyli można dopytać o szczegóły lub negocjować cenę) i oferuje pomoc w razie problemów. Nowe ogłoszenia pojawiają się codziennie, warto więc polować na okazje! A te trafiają się naprawdę często. Szczególnie, że na Pokato.pl możemy znaleźć ogłoszenia prosto od producentów piecy. Koszt będzie zatem dużo niższy, niż gdybyśmy kupowali przedmiot w sklepie lub przez pośrednika.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na piec używany, to również Pokato.pl jest świetnym miejscem do takich poszukiwań. Dzięki możliwości wyboru lokalizacji, jest duża szansa, że znajdziemy piec w okolicy, co pozwoli obejrzeć  i sprawdzić urządzenie przed zakupem.

Dzięki dużej liczbie ogłoszeń będziemy w stanie wybrać piec, który nie tylko doskonale ogrzeje dom, ale będzie też stanowił element wystroju wnętrza. 

Piece z płaszczem wodnym są dobrą inwestycją na lata. Podczas zakupu warto wziąć pod uwagę wszystkie parametry i znaleźć najlepszą ofertę, idealnie dopasowaną do naszych potrzeb i gustu. Tak, by nasz dom był ciepły w każdym tego słowa znaczeniu.