Izolacja poddasza. Jak sprawdzić kompetencje ekipy budowlanej?

izolacja poddasza

Skuteczne ocieplenie poddasza to gwarancja niższych kosztów ogrzewania w zimie i komfortowy chłód latem. Jak to osiągnąć? Kluczowe dwa czynniki to odpowiedni dobór materiału izolacyjnego i profesjonalne wykonanie prac ociepleniowych.

Dobrze ocieplone poddasze jest ważne dla stabilności termicznej całego budynku. Niestety, im bardziej skomplikowana konstrukcja dachu, tym trudniej stworzyć idealnie szczelną izolację.

Izolacja poddasza – tylko piana PUR

By uniknąć powstania mostków termicznych, czyli szczelin w warstwie izolacyjnej, które nie pozwalają jej pełnić swojej funkcji skutecznie, na poddaszu najlepiej jest zastosować pianę poliuretanową aplikowaną natryskowo. Już sam sposób jej nakładania na powierzchnię eliminuje wszelkie nieszczelności. Dodatkowo, technologia PUR marki Crossin wyróżnia się na tle klasycznych materiałów izolacyjnych:

  • doskonałym współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,037 W/(m·K) (współczynnik uwzględniający efekt starzenia),
  • niską nasiąkliwością Wp≤0,85 kg/m2, co chroni przed niechcianą wilgocią,
  • niezmiennymi właściwościami izolacyjnymi na przestrzeni lat: prawidłowo nałożona piana PUR nie przemieszcza się i nie osuwa,
  • właściwościami antyalergicznymi: wewnątrz warstwy poliuretanowej nie rozwijają się pleśń czy grzyby (potwierdziły to badania piany otwartokomórkowej Crossin Attic Soft),
  • wzmocnieniem dobrej akustyki budynku,
  • możliwością szybkiej i precyzyjnej aplikacji.

Izolacja poddasza. Gdzie szukać ekspertów?

Wszystkie wymienione zalety sprawiają, że izolacja poddasza pianą PUR chroni budynek przed utratą aż 30% ciepła. By cieszyć się takim efektem, trzeba jeszcze jednak zadbać o profesjonalne wykonanie ocieplenia.

Natryskowa izolacja poddasza jest wciąż stosunkowo nową metodą. Osiągnięcie parametrów technicznych określonych w deklaracji właściwości użytkowych , wymaga właściwego przetworzenia produktu i aplikacji, a co za tym idzie wiedzy, doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. Aby znaleźć fachowców, którzy prawidłowo zaaplikują pianę, warto zwrócić się do producenta ocieplenia. Wybierz markę, która nie tylko zapewnia wysoką jakość produktów, ale też współpracuje z autoryzowanymi wykonawcami.

Jedną z grup produktów, oferowanych wyłącznie za pośrednictwem autoryzowanych wykonawców, są systemy pian pur Crossin. Decydując się na ocieplanie poddasza tymi produktami, można liczyć na pełne wsparcie w zakresie realizacji projektu. Wchodząc na stronę internetową Crossin, możesz skorzystać z darmowej konsultacji i wyceny izolacji poddasza w Twoim domu. Crossin współpracuje tylko z Certyfikowanymi Wykonawcami, którzy są stale szkoleni i monitorowani pod kątem jakości prowadzonych prac dociepleniowych.

Jeśli szukasz najlepszych rozwiązań, a przy pracach budowlanych kierujesz się przede wszystkim jakością i trwałością rozwiązań, już teraz umów się na bezpłatną wycenę, porozmawiaj z doradcą Crossin Insulations i zaplanuj profesjonalny montaż izolacji poddasza.