Drzwi w budownictwie jednorodzinnym. Drzwi aluminiowe, czy PCV – który wybór jest lepszy?

Drzwi w budownictwie jednorodzinnym

Jednym najczęstszych zadawanych pytań przy budowie domu jednorodzinnego jest przeważnie kwestia dotycząca drzwi. Z jakiego materiału powinny być wykonane drzwi zewnętrzne? Oczywiście wybór jest bardzo duży, jednak w ostatnim czasie sporo osób decyduje się na drzwi PCV lub aluminiowe. W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć charakterystykę tych dwóch modeli.

Drzwi PCV najlepszą inwestycją na przyszłość

Drzwi zewnętrzne spełniają bardzo dużo różnych funkcji. Przede wszystkim to, że wysuwają się na pierwszy plan. Są tzw. wizytówką każdego domu. Muszą więc być solidne, wytrzymałe i stylowe. Nie łatwo wybrać odpowiedni rodzaj drzwi zewnętrznych. Z powodzeniem możemy polecić tutaj drzwi typu drzwi PCV z Bianex Wrocław, które ochronią nas przed czynnikami zewnętrznymi. Do takich czynników należą z całą pewnością atmosferyczne oraz nieprzewidziane sytuacje, takie jak np. obecność niepowołanych osób. Często zdarzają się włamania, czy kradzieże, powinniśmy się zabezpieczyć przed ewentualnymi zdarzeniami. Pewną ochroną będą na pewno dla nas drzwi typu PCV.

Co więcej, drzwi PCV z Bianex we Wrocławiu są trwałe, mocne i bezpieczne. Ponadto zachowują zdolność do termoizolacji. Tak naprawdę można wymienić szereg plusów z posiadania tego rodzaju drzwi. Jest to z pewnością idealny stopień wygłuszenia, wspaniała estetyka i dobra cena.

Drzwi PCV to doskonała inwestycja na przyszłość. Przede wszystkim dlatego, że są zrobione z polichlorku winylu. Jest to pewien rodzaj tworzywa sztucznego, który zachowuje odpowiednie właściwości termoplastyczne. Dzięki niemu są zachowane różne kształty i formy. Drzwi PCV z Bianex we Wrocławiu charakteryzują się sporą wytrzymałością mechaniczną. To właśnie ona sprawia, że są takie znakomite.

Drzwi aluminiowe są znakomitym wyborem w projektach designerskich

Dlaczego warto postawić na tego rodzaju drzwi w budownictwie jednorodzinnym? Posiadają one najwyższą funkcjonalność, a w dodatku zachowują szerokie zastosowanie konstrukcyjne. W dzisiejszych czasach sporo architektów proponuje ogromne przestrzenie z przeszklonymi drzwiami i oknami. Nic w tym dziwnego, skoro lubimy otaczać się estetycznymi wnętrzami. Drzwi aluminiowe cechują się wysoką odpornością.

Mimo wszystko aluminium to materiał, który cieszy się uznaniem. Aluminium jest również trwały i mocny tak jak PCV. Jest to materiał najczęściej stosowany designerskich projektach. Warto wiedzieć, że tego typu drzwi nie są podatne na różne odkształcenia. Są solidne i chronią nas przed niskimi temperaturami oraz niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.

Jak widać, obydwa rodzaje mogą być świetnym wyborem drzwi zewnętrznych. Musimy wziąć pod uwagę ich wszystkie właściwości i przede wszystkim projekt domu. Atutem drzwi PCV jest na pewno to, że możemy wybrać dowolny rozmiar wykonany na zamówienie. Wybór tak naprawdę jest zależny od klienta oraz od jego potrzeb. Warto jednak wspomnieć o tym, że drzwi PCV są tańsze niż aluminium. Zatem to ogromny plus przy planowaniu wydawanych funduszy. Drzwi wejściowe są jednym z najważniejszych elementów, przy budowie domu jednorodzinnego. Powinny być więc mocne, trwałe i stylowe, ponieważ dzisiaj wygląd jest też bardzo istotny.

źródło zdjęć: freepik.com