Dom pod klucz – jakie zalety ma to rozwiązanie?

Dom pod klucz

Większość osób decyduje się na samodzielne wykończanie domu. Jednak w dzisiejszych czasach pojawił się nowy trend, czyli wykańczania domu pod klucz. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie zalety ma dom pod klucz. 

Dom pod klucz – podstawowe informacje

Wykańczanie pod klucz to usługa, która opiera się na wykończeniu budowy domu, tak by można było w nim od razu zamieszkać. Ta usługa to również spora oszczędność czasu oraz wysiłku. Z reguły ludzie są zmęczeni budową domu i chcieliby jak najszybciej wprowadzić się do swojego lokum. Jest to możliwe zlecając wykończenie firmie zewnętrznej, bądź deweloperowi. Ta usługa może nas wynieść troszkę więcej, jednak zapewnia nam spokój i szybszy dostęp do naszego domu. 

Budowa domu pod klucz – jakie ma zalety?

Budowa domów jednorodzinnych często kończy się na oddaniu w momencie uzyskania stanu deweloperskiego, który wymaga wykończenia. Żeby można było zamieszkać, należy dokonać wiele prac wykończeniowych, do których należy zaliczyć: malowanie ścian, układanie podłóg, kładzenie płytek, montaż wielu urządzeń, urządzenie AGD oraz umeblowanie. Zakres prac może się różnić w zależności od tego, w jakim stanie deweloperskim zastaliśmy dom jednorodzinny. Nie każdy chce się tymi czynnościami zajmować samodzielnie, ponieważ wymagają one sporo zaangażowania oraz poświęcenia czasu. Dlatego warto zastanowić się nad usługą budowy domu pod klucz. 

W Polsce ta usługa nie jest dobrze znana. Szacuje się, że na budowę domów pod klucz decyduje się zaledwie 10-20% osób. Jednak zainteresowanie takimi domami rośnie z roku na rok. Wiele osób dostrzega zalety budowy domu pod klucz. Poza tym jest to związane z bogaceniem się Polaków oraz większą liczbą inwestorów, którzy chcą inwestycje przeznaczyć na wynajem. 

Jedną z największych zalet, jakim jest inwestycja deweloperska pod klucz, jest pewność, że nie przekroczymy założonego budżetu. Kolejnym wielkim plusem jest wykonanie zlecenia na określony czas. W przypadku samodzielnego wykańczania lokum te dwie rzeczy mogą być naprawdę ciężkie do zrealizowania. Poza tym otrzymujemy gwarancję standardu wykończenia. Dzięki temu nie musimy martwić się, że materiały nie są najwyższej jakości. 

Ile czasu potrzebujemy na budowę domu pod klucz?

Wykończenie domów pod klucz oferują zarówno firmy zewnętrze jak i deweloperzy. Z reguły czas realizacji inwestycji jest zbliżony, jednak w przypadku firm zewnętrznych klient ma większe możliwości negocjacji terminów. Dokończenie domu stanu deweloperskiego do tego pod klucz zajmuje zazwyczaj od trzech miesięcy do pół roku. Proces realizacji jest zależny od paru aspektów, do których można zaliczyć wielkość domu, zakres prac, jakie trzeba wykonać czy czas oczekiwania na konkretne materiały. Dużo też zależy od samego klienta, jak szybko potrafi odejmować decyzje. Dodatkowo im więcej nieszablonowych decyzji podejmuje, tym czas może się wydłużyć. Dlatego wiele firm oferuje standardowe pakiety wykończeniowe, a klient może nanieść swoje poprawki. Jednak w takim wypadku musi się liczyć z wydłużonym czasem oczekiwania.   

Budowa domu pod klucz – co jeszcze warto wiedzieć?

Dzięki firmom zajmującym się budową pod klucz klient może zapomnieć o problemach związanych z wyszukiwaniem ekip zajmujących się wykończeniami. Dodatkowo może skorzystać z szerokiej gamy projektów i pomocy specjalistów. Jest to duża oszczędność finansowa oraz oszczędność czasu. Nie trzeba prosić o pomoc kilka firm, tylko wszystko zostawić jednej, która zadba o piękne wykończenie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na www.danwood.pl.