Doładowanie prądu online – jak je wykonać?

Doładowanie energii

Doładowanie prądu online jest coraz częściej używaną metodą opłacania energii elektrycznej. Polega na przedpłacie za zamówione kWh prądu, które możemy wykorzystać w ramach opłaconego pakietu. Do doładowywania energii online potrzebny nam będzie licznik przedpłatowy – urządzenie, które będziemy musieli zamówić i zamontować, aby regularnie doładowywać metoda pre-paid swoje środki energetyczne. Energię możemy doładować przez telefon lub aplikację. Zajmuje to bardzo mało czasu a sama platforma i aplikacja są bardzo proste w obsłudze.

Czym jest doładowanie prądu online?

Doładowanie prądu online to świetne rozwiązanie dla osób, które nieregularnie opłacają swoje faktury za prąd lub zalegają z opłatami. Takim osobom wręcz proponowane jest zamontowanie licznika przedpłatowego. Metoda ta polega na zamontowaniu urządzenia, które za pośrednictwem Internetu z każdego miejsca na ziemi będziemy mogli doładować wykorzystując jedynie dostęp do Internetu. Doładowanie licznika przedpłatowego skutecznie uchroni nas przed zadłużeniem, ponieważ jeżeli nie zapłacimy kolejnego pakietu, wówczas prąd po prostu zostanie odcięty.

Jeśli skończy nam się prąd możemy doładować licznik w każdym momencie. Doładowanie energii elektrycznej jest możliwe 24/7 o każdej porze. Doładowywanie energii elektrycznej przedpłatowo oraz kontrola nad opłatami pozwala skutecznie zaoszczędzić środki przeznaczane na energię elektryczną.  Średnio można zaoszczędzić nawet do 25% kwoty, którą płaciliśmy opłacając normalną fakturę.

Jak doładować energię elektryczna przez Internet?

Doładowanie prądu online wykonuje się w bardzo prosty sposób w czterech krokach. pierwszym z nich jest wejście w opcję “doładuj konto”. Następnie wpisujemy kod naszej karty, który został wygenerowany dla naszego urządzenia. Jest to bardzo istotne, aby wpisać go poprawie, ponieważ 20-cyfrowy kod, który będzie nam potrzebny do doładowania energii będzie działał tylko w naszym liczniku. Trzecim krokiem jest wpisanie kwoty za jaką chcemy doładować nasza energię elektryczną. po podaniu numeru telefonu lub adresu e-mail otrzymamy 20-cyfrowy kod.

Kod, który przyjdzie w wiadomości należy wpisać na klawiaturze licznika przedpłatowego. Jest on jednorazowy i po wpisaniu traci ważność. Musimy również pamiętać, aby wybrać odpowiednie doładowanie dla swojego modelu urządzenia, ponieważ Energa oferuje dwa jego rodzaje: licznik 1-fazowy oraz 3-fazowy. Monter zostawia nam kartę licznikową, na której będzie numer naszego urządzenia. Wyglądem przypomina ona papierową wizytówkę.

W swoim zamówieniu musimy uwzględnić również proporcje w jakich doładowujemy pierwszą i drugą taryfę. Po wypełnieniu wszystkich informacji otrzymujemy kod do wpisania na urządzeniu licznikowym. Jeżeli cała procedura została wykonana poprawnie na ekranie licznika przedpłatowego wyświetli się ilość kWh, które nam przysługują za zapłaconą kwotę. Musimy pamiętać, że licznik nie załaduje się automatycznie bez wpisania 20-cyfrowego kodu doładowania. Po pomyślnym załadowaniu pozostaje nam cieszyć się energią elektryczną oraz regularnie sprawdzać stan licznika.

Jak zamówić licznik przedpłatowy?

Są dwa sposoby na to, aby stać się użytkownikiem licznika przedpłatowego. Jednym z nich jest regularne unikanie płacenia rachunków. Wówczas dostawca energii sam występuje z wnioskiem o założenie dłużnikowi licznika, który zapobiegnie zaleganiu z opłatami za energię elektryczną.

Wniosek może również wpłynąć z naszej inicjatywy – wówczas musimy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej i zamówić interesujący nas model urządzenia. Po złożeniu zamówienia przyjeżdża do nas monter i instaluje urządzenie w odpowiednim miejscu. po takim montażu mamy 48h na wykonanie pierwszego doładowania licznika przedpłatowego.

Warto pamiętać, że instalacja licznika przedpłatowego wiąże się z dodatkowym kosztem samego urządzenia oraz jego montażu. Cena urządzenia to od 350 do 800 zł w zależności od modelu jaki nas interesuje. Opłatę za montaż urządzenia można uiścić jednorazowo lub rozłożyć na 48 rat.