Domek ogrodowy, który przyniesie frajdę dzieciom i będzie dla nich bezpieczny

domek ogrodowy

Najmłodsi i nieco starsi ucieszą się z domku ogrodowego. To w nim będą się bawić, pozostając pod okiem rodziców, którzy mogą się oddawać relaksowi wedle własnego pomysłu. Na rynku dostępne są domki ogrodowe wykonane z różnych materiałów, odmienne ze względu na wymiary, czy możliwość dołączenia dodatkowych elementów. W jaki sposób wybrać produkt, który przyniesie radość dzieciom, ale i będzie dla nich bezpieczny?

Dopasowanie do wieku i wzrostu dziecka

Domek ogrodowy powinien być dostosowany do wieku oraz wzrostu dziecka. Najmłodsi nie będą dobrze się czuć w domku drewnianym, który budkę ma umieszczoną na dużej wysokości. To trudności we wchodzeniu i schodzeniu z niego, co oznacza również małe bezpieczeństwo użytkowania. Z kolei starsze pociechy, które potrzebują przestrzeni, dodatkowych atrakcji, jak zjeżdżalnia lub huśtawka, nie skorzystają z małego domku plastikowego.

Ten produkt należy zatem dobrać mając na uwadze wiek pociechy, ponadto wzrost, ale i upodobania, chociażby kolorystyczne. Nie każde dziecko będzie zadowolone z domku, który zaoferuje jednolite, choć barwne i kształtne wnętrze. Młodsze pociechy mogą za to poczuć frustrację i zdenerwowanie, gdy nie uda im się wspiąć na wysoki domek, skorzystać z huśtawki, a do tego zabawa zakończy się np. wbiciem drzazgi.

Tworzywo sztuczne, czy naturalne?

Do wyboru są domki ogrodowe bazujące na tworzywach sztucznych, jak te z oferty sklepu https://bazkar.pl/, ale i konstruowane z materiałów naturalnych, głównie drewna. Obydwie propozycje mają sporo zalet, choć i kilka wad. Tak naprawdę jednak to, co będzie odbierane jako plus lub minus, zależy od dopasowania produktu do wymagań i potrzeb dziecka.

Domki ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych są przeważnie lekkie, łatwe do złożenia i rozłożenia, kolorowe, o zaokrąglonych i gładkich brzegach. Świetnie sprawdzą się u najmłodszych pociech, których ruchy nie są jeszcze skoordynowane, a utrzymanie równowagi wciąż bywa wyzwaniem. Ewentualne przewrócenie się w takim domku bądź wywrócenie całej konstrukcji nie wiąże się z ryzykiem powstania uszczerbku na zdrowiu. Atutem takiego produktu jest możliwość złożenia całości i przeniesienia do domu, gdy na zewnątrz pogoda przestaje dopisywać.

Starszym pociechom lepiej sprezentować domek drewniany. Montowany na stałe, za to oferujący znacznie większą powierzchnię do zabawy. Przeważnie są to konstrukcje, do których można dołożyć kolejne elementy – huśtawkę, zjeżdżalnię, schody i rzeczy, które sprawiają, że całość jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla pociechy. Duże domki ogrodowe wykonane z drewna wymagają ochrony przed warunkami atmosferycznymi po zakończeniu sezonu letniego, za to wizualnie świetnie wpisują się w dowolną aranżację ogrodu.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Elementy dopuszczone do użytku przez dzieci, certyfikowane, pozbawione obecności toksycznych substancji w składzie, precyzyjne i wysokie jakościowo wykonanie. To cechy, które są niezbędne, by produkt był w pełni bezpieczny podczas użytkowania.

Szukając domku ogrodowego dla dzieci należy uwzględnić nie tylko jego konstrukcję, wymiary czy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo podczas zabaw.