Dlaczego warto stosować klamki z powłoką antybakteryjną?

klamka antybakteryjna

Bakterie i inne drobnoustroje są nieodłącznym elementem naszego życia. Możemy się na nie natknąć przede wszystkim poprzez kontakt z innymi osobami, ale również dotykając tych samych przedmiotów – na przykład klamek. W szczególności narażeni jesteśmy na to w miejscach publicznych, w których każdego dnia pojawia się wiele osób. Następnie, przenosimy mikroorganizmy i pozostawiamy je również na klamkach w drzwiach wejściowych do domu. Klamki z powłoką antybakteryjną to rewolucyjne rozwiązanie, które pozwala zminimalizować namnażanie się drobnoustrojów i zwiększyć realnie nasze bezpieczeństwo.

Jak działa powłoka antybakteryjna na klamkach?

Dzięki zastosowaniu jonów srebra o silnym działaniu antymikrobiologicznym w kombinacji z substancjami czynnymi, w realny sposób spada poziom namnażania się bakterii oraz grzybów pomiędzy poszczególnymi cyklami czyszczenia. Antybakteryjne klamki są całkowicie bezpieczne dla ludzi pod kątem dermatologicznym, a opóźniona dyfuzja kombinacji substancji czynnych zapewnia, że gwarantują długotrwałą ochronę.

Tego typu rozwiązanie stosuje się coraz częściej w przestrzeniach publicznych, na przykład w:

 • galeriach handlowych,
 • sklepach,
 • hotelach,
 • przedszkolach, szkołach, uczelniach,
 • urzędach,
 • na dworcach,
 • na klatkach schodowych.
klamka antybakteryjna
Produkty z powłoką antybakteryjną

Istnieje możliwość montażu wybranego modelu klamki również we własnym domu. Warto wziąć pod uwagę to, że często zapominamy o dezynfekcji naszych klamek i nawet dbając o higienę narażamy członków rodziny na kontakt z niebezpiecznymi bakteriami.

Gdzie można kupić klamki z powłoką antybakteryjną?

Dzisiaj produkt ten jest coraz częściej poszukiwany. W Polsce produkcją takich klamek jako jedyna na rynku zajmuje się firma FAM, która oferuje swoim klientom szeroki wybór różnych modeli i rozwiązań, aby klamkę można było dopasować do innych elementów wystroju. Producent wykorzystuje powłoki, które w znacznym stopniu eliminują wzrost bakterii i grzybów. Już po 24 godzinach od zastosowania powłoki z jonami srebra liczba bakterii zmniejsza się o 97%. Zapewnia jednocześnie, że można liczyć na długotrwały efekt działania takiej powłoki.

Powłoka antybakteryjna może zostać również wykorzystana w przypadku klamek okiennych. Firma jako jedna z nielicznych produkuje swoje klamki jednocześnie z czterech różnych materiałów:

 • tworzyw sztucznych,
 • cynku,
 • aluminium,
 • magnezu.

Klamki mogą być malowane na mokro, proszkowo, jak również wykańczane galwanicznie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wybierać spośród różnych modeli – nowoczesnych i bardziej klasycznych. Najpopularniejsze serie planetarne, na przykład Venus i Jupiter cieszą się sporym powodzeniem, zarówno wśród klientów prywatnych, jak i firmowych. Coraz więcej osób zaczyna doceniać funkcjonalność takiego rozwiązania i decydować się na jego wprowadzenie w trosce o zdrowie własne i innych. Koszt wymiany klamek jest niewielki, a korzyści naprawdę widoczne. Przy regularnym czyszczeniu takich przestrzeni można mieć pewność, że nie staną się źródłem żadnego zakażenia.