Czyszczenie powierzchni parą – co trzeba wiedzieć?

parownica

Obecnie, parownice są wykorzystywane do czyszczenia gorącą parą wodną, jednakże trzeba wiedzieć, że można je wykorzystywać również przy prasowaniu oraz w pielęgnacji tekstyliów. Czyszczenia parą, stanowi doskonałą alternatywę do konwencjonalnych metod czyszczenia. Warto zdecydować się zwłaszcza na parownice KarcherSą to doskonałej jakości urządzenia, które idealnie sprawdzą się zarówno w profesjonalnych, jak również w domowych warunkach. Co koniecznie powinniśmy wiedzieć na ich temat?

Parowe urządzenia do domu

Warto wiedzieć, że to XVIII wiek, uznawany jest za początek wykorzystywania pary na skalę przemysłowa. Profesjonalne parownice, są innowacyjną interpretacją wykorzystywania pary do celów praktycznych. Myjki parowe, to urządzenia wielozadaniowe, które doskonale poradzą sobie z różnymi zabrudzeniami. Na przykład w kuchni, są w stanie uporać się z brudnym piekarnikiem, czy też płytą grzewczą, natomiast w łazience z ich pomocą możemy doczyścić brodzik oraz fugi między kafelkami. Mają one różne końcówki, które dobieramy w zależności od powierzchni, które chcemy wyczyścić. Są one niezwykle łatwe w użyciu i poręczne, dlatego też obecnie są jednymi z najpopularniejszych urządzeń na parę. Parownice ręczne, są przede wszystkim lekkie i mają małe rozmiary, a co za tym idzie na przykład za ich pomocą możemy szybko uprasować rzeczy przed wyjściem, czy też w podróży. Takie myjki mają niewielkie pojemniki, a zatem bez problemu weźmiemy je w drogę. Tymczasem stacje parowe pionowe, pozwalają nam uprasować więcej rzeczy. 

Dlaczego czyszczenie parą jest przyjazne środowisku?

Podczas czyszczenia parą nie używamy żadnych środków chemicznych. Dzięki kombinacji wysokiej temperatury oraz pary, brud jest penetrowany aż do dna powierzchni, gdzie zalega. Dzięki czemu oszczędzamy wodę. Ponadto, dzięki czyszczeniu parą nie zanieczyszczamy wody, która w wypadku standardowego sprzątania, wraca do kanalizacji zanieczyszczona środkami chemicznymi. Do tego, z jednego litra wody, jesteśmy w stanie wytworzyć ponad 1700 litrów pary, co będzie wystarczające na przykład do wyczyszczenia małego mieszkania. 

Dlaczego czyszczenie parą jest zdrowsze?

Przede wszystkim, para w przeciwieństwie do innych środków czyszczących nie uczula, a do tego nie zostawia na czyszczonej powierzchni pozostałości detergentów. Jest to niezwykle ważne szczególnie jeżeli chodzi o małe dzieci, które bardzo często wkładają do ust przedmioty, które znajdują się na podłodze. Do tego, parownice polecane są dla alergików, gdyż para łączy ze sobą cząstki kurzu i nie wznieca go w powietrze.