Kafelki czy panele ścienne w łazience? Jak urządzić łazienkę?

łazienka

Jeśli przysposabiasz się właśnie do urządzenia łazienki, możesz zastanawiać się, co będzie bardziej praktyczne a zarazem stylowe – kafelki czy panele? I czy lepiej jest samemu zaaranżować to miejsce, czy też warto skorzystać z pomocy profesjonalnego salonu łazienek?

Jak urządzić łazienkę? Inspiracje

Łazienka powinna być naszym małym, prywatnym sanktuarium. Wiele osób żartuje, że to jedyne miejsce w domu, gdzie można zażyć chwili samotności, mieszkając na co dzień z liczną rodziną. Jakkolwiek by nie podjeść do tego zagadnienia, łazienka powinna kojarzyć się przede wszystkim z relaksem i funkcjonalnością. Design łazienki możemy zaprojektować sami, ale możemy też skorzystać z pomocy profesjonalistów, zalety urządzania łazienki z pomocą salonu wymienia doradztwo.net.

W przypadku urządzania łazienek trendy zmieniają się, jednak część z nich jest dość silna i zostaje w sposobach aranżacji wnętrz na dłużej. Jednym z takich uniwersalnych trendów jest minimalizm czy też styl skandynawski. Kojarzy się on z bielą i drewnem, bardzo często będzie więc łączył białe czy jasne kafelki z drewnianym obudowaniem wanny.

Na wannę w ciekawych kolorach możesz pozwolić sobie urządzają łazienkę w stylu art deco czy też pop – artowskim. Tak urządzona łazienka to geometria i ciekawe formy, a także wielość kolorów.

Również styl antyczny robi ostatnimi czasy furorę. Tutaj doskonale wyglądać będą glazurowane kafelki, ułożone na przykład w formie mozaiki.

Kafelki  czy panele ścienne – co bardziej sprawdzi się w łazience?

Zarówno panele ścienne, jak i kafelki mają w łazience swoje zastosowanie. Panele nadadzą wnętrzu przytulności i wprowadzą wiele możliwości aranżacji. Jednak panele wykonane z miękkich bądź nietrwałych materiałów mogą wymagać częstszego mycia. I może to być dość trudne zadanie, ponieważ w szparach między deskami może pojawić się trudny do usunięcia bród. Dobrym pomysłem jest natomiast wybranie paneli drewnianych lub kamiennych, ze śliską powierzchnią, która ułatwi codzienne mycie.

Płytki i kafelki to zdecydowanie prostszy i bardziej funkcjonalny pomysł na urządzenie łazienki. Zwłaszcza kafelki glazurowane są hitem ostatnich lat – dzięki ciekawym wzorom i kolorom glazury, a także niezwykłej gładkości surowca, kafelki te łatwo jest zachować w czystości,

Modne kolory do łazienki

Jeśli łazienki do tej pory kojarzyły Ci się głównie z bielą, wiedz, że te czasy bezpowrotnie minęły. Oczywiście kolor biały nadal jest na topie, jednak wraz z rosnącą paletą barw i większym wyborem różnego rodzaju płytek łazienkowych, paneli czy mebli, pojawia się wiele możliwości, a każda z nich może uwzględniać inne barwy. Najciekawszym odkryciem ostatnich lat są bez wątpienia kolory pastelowe oraz styl black and white. Odpowiednio zaaranżowane łazienki z kafelkami w odcieniach miętowej zieleni czy pudrowego różu będą oszałamiające. Wnętrza w stylu biało – czarnym nadadzą natomiast łazience charakteru i elegancji.