Co warto wziąć pod uwagę wybierając klej do aluminium?

aluminium

Jeśli pracujesz z aluminium, to wiesz, że znalezienie odpowiedniego kleju jest kluczowe. Potrzebujesz czegoś, co będzie mocno trzymało i nie spowoduje uszkodzenia aluminium. W tym wpisie przyjrzymy się dostępnym na rynku klejom do aluminium i temu, na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Jakie jest przeznaczenie kleju – czy ma to być połączenie tymczasowe czy trwałe?

Zwykły klej i klej do aluminium mają swoje własne, unikalne przeznaczenie, niezależnie od tego, czy chodzi o połączenie tymczasowe czy trwałe. Ogólnie rzecz biorąc, klej nadaje się do zastosowań tymczasowych, podczas gdy klej jest używany w budownictwie do tworzenia bardziej trwałych połączeń – chociaż typ kleju używany do łączenia metali takich jak aluminium ma znacznie dłuższą żywotność niż inne typowe zastosowania kleju. Ostatecznie trwałość kleju zależy od zastosowania i środowiska, w którym będzie używany – w zależności od tych czynników klej może przetrwać od kilku sekund do lat!

Z jakim rodzajem aluminium pracujesz – anodowanym, malowanym czy z gołym metalem?

W naszym warsztacie pracujemy z różnymi rodzajami aluminium: anodowanym, malowanym i gołym metalem. W zależności od projektu możemy wybrać odpowiedni rodzaj aluminium, który najlepiej spełni swoje zadanie. Na przykład klej ma tendencję do lepszego przylegania do gołego aluminium niż do innych rodzajów. Dlatego możemy się na niego zdecydować, jeśli trzeba użyć kleju w połączeniu z aluminium. Ponadto, anodowane i malowane aluminium to także świetny wybór, aby zapewnić każdemu projektowi dodatkową warstwę ochrony przed zużyciem lub zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Staramy się zapewnić naszym klientom najlepszy możliwy rezultat!

Kleje są wykorzystywane w wielu branżach do tworzenia produktów, z których konsumenci korzystają codziennie. Wybierając klej, należy najpierw zastanowić się nad celem połączenia – tymczasowe czy trwałe? – ponieważ to pomoże ci określić, jakie cechy produktu są niezbędne. Na przykład, jeśli potrzebujesz mocnego połączenia do powierzchni aluminiowych, polecamy nasze dwuskładnikowe kleje epoksydowe.