Bramy rolowane – gdzie sprawdzają się najlepiej?

brama rolowana

Do wyboru jest wiele rodzajów bram garażowych, dlatego trzeba dobrze przemyśleć swój zakup. Brama powinna zostać dopasowana do indywidualnych potrzeb. Przy jej wyborze należy mieć na uwadze między innymi sposób zamykania i otwierania, typ sterowania czy nawet materiały, z których została wykonana. Jeśli ktoś szuka bramy zapewniającej komfort i bezpieczeństwo użytkowania oraz wysokie walory estetyczne, to powinien zainteresować się modelem rolowanym. Pomimo tego, że zakup bramy roletowej wiąże się z niemałymi kosztami, to jednak cena jest adekwatna do oferowanej jakości. Pozwala zaoszczędzić sporo miejsca na posesji, można sterować nią zdalnie za pomocą pilota.

Czy warto wybrać bramy garażowe rolowane?

W przypadku nowoczesnych budynków idealnie sprawdza się brama garażowa rolowana. Sięgają po nią klienci zarówno indywidualni, jak i przemysłowi. Bramy rolowane będą świetną opcją w przypadku domu jednorodzinnego, hali przemysłowej, magazynu, warsztatu samochodowego. Decydując się na montaż bramy rolowanej, można liczyć na zaoszczędzenie miejsca zarówno na zewnątrz garażu, jak i w jego wnętrzu. Jeśli ktoś boryka się już z ograniczonym metrażem, ma garaż usytuowany w pobliżu ulicy lub w dole, to brama roletowa będzie idealną opcją. Warto zamontować ją w garażu z niskim nadprożem. Na korzyść tego rodzaju bramy przemawia wygoda jej użytkowania. Możliwe jest sterowanie jej zdalnie za pomocą pilota. Nie trzeba jednak martwić się tym, że elektronika bywa zawodna i wręcz bezużyteczna w momencie braku zasilania. W przypadku bram rolowanych nie ma tego problemu, bo zawsze można przejść na tryb ręcznego otwierania i zamykania. Do produkcji bram żaluzjowych stosuje się szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Są one wzbogacone o mechanizm zapobiegający samoczynnemu opadaniu skrzydła, co pozwala uchronić się przed uszkodzeniem samochodu lub skrzywdzeniem osoby znajdującej się w przejściu.

Co przemawia za wyborem bramy rolowanej?

Nowoczesne bramy garażowe rolowane zapewnia wysoką ochronę antywłamaniową. Po zatrzaśnięciu skrzydeł następuje automatyczne zaryglowanie ramy, co stanowi duże utrudnienie dla potencjalnego włamywacza. Nie trzeba martwić się o to, że ktoś z zewnątrz podważy bramę i dostanie się do środka. Bramy roletowe odznaczają się wysokimi walorami nie tylko użytkowymi, ale też estetycznymi. Idealnie pasują do nowoczesnej aranżacji budynku, są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Pozwala to na bezproblemowe dopasowanie bramy elewacji budynku, stolarki okiennej i drzwiowej, ogrodu itd. Zasada działania bram rolowanych jest bardzo prosta, podobnie jak ich montaż. Mogą być z termoizolacją lub nieocieplone, z profili aluminiowych, lameli napowietrzających. Nie brakuje bram rolowanych z profili wzbogaconych o dodatkowe oświetlenie, zapewnia więcej naturalnego źródła światła. Ma to szczególne znaczenie w przypadku ciemnych pomieszczeń. Skrzydła bramy otwierają się płynnie i elastycznie. Jest lekka, można dopasować ja do podjazdu z nieregularną powierzchnią.