Urządzamy wnętrza na zielono!

mieszkanie

Urządzanie wnętrz to nie lada gratka. Prawdziwi fani designu odnajdują się w tej roli, jak mało kto. Niepotrzebna jest tu specjalistyczna wiedza z zakresu wnętrzarstwa, wystarczy pomysł, chęci i nieco zapału. Bez względu na to, czy do aranżacji jest małe pomieszczenie, cały dom czy jeden pokój może to być wspaniała przygoda. A nic nie cieszy tak bardzo, jak wnętrze, które jest efektem naszej pracy, odzwierciedleniem pomysłu i realizacją marzenia. Dlaczego zieleń jako kolor przewodni jest zawsze dobrym pomysłem na wnętrze?

Zielone tapety i dodatki

O właściwościach i zaletach zielonego koloru można by mówić dużo i długo. W końcu nie bez przyczyny mówi się, że kolor ten działa na nas uspokajająco. To jeden z podstawowych kolorów natury, zielone są drzewa, trawa, rośliny. Dlatego też jego odcienie są zawsze pożądane w trendach wnętrzarskich. Lubimy to, co kojarzy nam się z naturą i chętnie wybieramy te kolory i materiały. Decydując się na zielone ściany, warto rozważyć opcję tapet zielonych. Tapety wróciły do łask po tym, jak niechlubnie kojarzyły się z okresem PRL-u. I bardzo dobrze, bo dają one niesamowite możliwości w urządzeniu wnętrza ze względu na różne wzory, faktury i możliwość zaadaptowania do niemal każdego z dostępnych stylów.

Zielone nie znaczy nudne

Moda na kolory we wnętrzach zmienia się tak samo, jak na wybiegach. Można powiedzieć, że co sezon króluje inny kolor. Jednak zieleń ma w sobie coś ponadczasowego i unikalnego. Nie ma chyba osoby na świecie, która wyjątkowo nie znosiłaby tego uniwersalnego koloru. Dlatego wiele osób decyduje się na zielone akcenty wystroju pomieszczeń. Dla każdego kto pragnie mieć zieleń na ścianie istnieją dwie opcje, pomalowanie ścian farbą lub przyklejenie tapety. Druga z opcji daje wiele możliwości i może stanowić ciekawe przełamanie stonowanego wnętrza. Tapety zielone to cały przekrój różnych wzorów, od motywów związanych z naturą i zwierzętami, po wzory geometryczne. Ograniczać może nas jedynie wyobraźnia i przestrzeń, którą mamy do zagospodarowania. Wybór tapety zielonej do wnętrza jest zawsze dobrą opcją.

Wnętrza pełne wzorów i kolorów

Choć często w naszych domach wciąż króluje stonowany styl skandynawski, jednak wiele osób znudzonych zwyczajnością i prostotą, pragnie odmienić swoje cztery kąty. Jeśli potrzebujemy naprawdę dużej zmiany, możemy zaszaleć i wybrać tapety zielone. Zieleń jest kolorem na tyle wdzięcznym, że z powodzeniem można go łączyć i zestawiać z wieloma kolorami. Wnętrza pełne barw potrafią zachwycać i wzbudzać podziw, a dodatkowo dają uczucie przytulności i ciepła. Każdy kto odnajduje się w wystroju pełnym kolorów, pokusi się również o niebanalne wzory, jak na przykład motywy zwierzęce. W urządzaniu wnętrz najpiękniejsze jest to, że w łatwy i niedrogi sposób możemy zmienić nasze otoczenie. Wie o tym każdy, kto choć raz próbował poeksperymentować we własnym domu. Przemalowanie ścian, zmiana tapety lub dołożenie kilku nowych dodatków może wywołać małą rewolucję w naszym domu, a zmiany są nam bardzo potrzebne.