Stolarnia Warszawska – nowatorskie podejście

regał drewniany

W ofercie Stolarni Warszawskiej możemy natknąć się na proces design thinking. Na pierwszy rzut oka być może brzmi dość tajemniczo, ale prawdę mówiąc – nie ma w tym żadnej tajemnicy. Nie kryje się też za tym procesem żadna odlotowa, wymyślna reguła, która cieszy anglojęzycznym zwrotem, ale w środku wydaje się mało atrakcyjna. Nic z tych rzeczy, bo design thinking, to przede wszystkim umiejętność dopasowania się do potrzeb klienta.

Stolarnia dla klienta

Wydaje się proste? Ale wbrew pozorom takie nie jest. Stolarnia Warszawska proponuje różne formy realizowania stolarskich zamówień. Od klasycznego spisania wymiarów, realizacji do montażu po wnikliwą analizę tego, czego życzyłaby sobie osoba, zamawiająca dany produkt. Ta analiza może doprowadzić do tego, że część wykonanej pracy, może zostać w rękach klienta. Często przecież tak jest, że kontaktując się z warszawskimi stolarzami, czy projektantami, ma się w głowie jakąś nie do końca sprecyzowaną potrzebę.

Czasami wystarczy, że jest się świadkiem całego procesu, którego zwieńczeniem jest cel zamówienia. Ale ani ten pierwszy przykład, ani drugi, to jeszcze nie proces design thinking. Wyobraźmy sobie, że Stolarnia Warszawska otrzymuje zlecenie na schody lub regał drewniany. Ale nie byle jakie schody. Miałyby w jakiś sposób oddawać atmosferę domu rodzinnego, w którym właśnie po schodach, wchodziło się na piętro, a stamtąd do swojego pokoju. W jaki sposób to zrobić? Od tego jest właśnie design thinking. Czyli nic, co do tej pory się robiło, nic, do czego można było się przyzwyczaić. Chodzi tutaj o bardzo indywidualne zlecenie, które od warszawskich stolarzy wymaga przede wszystkim empatii, rozmowy, a nawet pewnego rozeznania, researchu, dotarcia do zdjęć, ilustrujących tamten dom, tamte schody, wnętrza.

Nowatorskie rozwiązania

Dopiero to wszystko pozwala zrozumieć coś nieuchwytnego, co miałoby przypominać atmosferą tamte schody sprzed lat. A może to nie o schody chodzi, a coś zupełnie innego. To wszystko jest jednym z etapów tego procesu. Stolarnia Warszawska świetnie sobie z tym radzi. Dzięki czemu jest w stanie zaproponować kilka rozwiązań, które w efekcie będą skutkować właściwą realizacją.